kielce prawie milion sprzęt co to znaczy

Co to jest Kielce: prawie milion na sprzęt medyczny. Co znaczy: sprzęt medyczny Wojewódzki Szpital.

Czy przydatne?

Kielce: prawie milion na sprzęt medyczny definicja

Co znaczy:

Doposażenie szpitala wojewódzkiegoKielce: prawie mln na sprzęt medyczny

Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach wzbogaci się o nowy sprzęt diagnostyczny o wartości prawie mln złotych. Samorząd województwa wyraził zgodę na zakup między innymi laparoskopu operacyjnego, sterylizatora parowego wspólnie z wyposażeniem i aparatu RTG.
Dla potrzeb oddziału ginekologiczno-położniczego szpital zamierza kupić laparoskop operacyjny o wartości 220 tys. zł (w tym 120 tys. zł to środki z budżetu województwa). Aktualnie nie ma na swoim wyposażeniu laparoskopu. Na potrzeby centralnej sterylizacji kupiony zostanie sterylizator parowy wspólnie z niezbędnym oprzyrządowaniem o wartości 160 tys. zł. Aktualnie użytkowany sprzęt jest już wyeksploatowany, ulega częstym awariom, co utrudnia pracę. O nową aparaturę wzbogaci się również oddział kardiochirurgii. Zostanie on doposażony pomiędzy innymi w nowy przewoźny aparat RTG o wartości 360.000 zł. Sprzęt trafi do pracowni hemodynamiki w Świętokrzyskim Centrum Kardiologii. Zakupy mają zostać sfinansowane w większości ze środków szpitala.


W szpitalu funkcjonuje 14 oddziałów z izbą przyjęć, pracownia endoskopii, SOR i blok operacyjny. W ramach Szpitala Zespolonego w Kielcach prócz szpitala działają Świętokrzyskie Centrum Diabetologii, Świętokrzyskie Centrum Kardiologii, wojewódzka gabinet sportowo-lekarska, wojewódzka gabinet przyszpitalna, wojewódzka gabinet skórno-wenerologiczna i pracownie diagnostyczne i dział diagnostyki obrazowej. Kontrakt placówki z Narodowym Funduszem Zdrowia wynosi 152,3 mln zł, w tym na leczenie szpitalne jest przeznaczone około 132 mln zł.


Czym jest Kielce: prawie milion na znaczenie w Leczenie K .