kołobrzeg gastroskop szpitala co to znaczy

Co to jest Kołobrzeg: gastroskop dla szpitala rejonowego. Co znaczy: dla szpitala rejonowego.

Czy przydatne?

Kołobrzeg: gastroskop dla szpitala rejonowego definicja

Co znaczy:

Rotary Club dofinansowuje inwestycjęKołobrzeg: gastroskop dla szpitala rejonowego

Szpital rejonowy w Kołobrzegu przy ul. Łopuskiego 8 zostanie zaopatrzony w nowy gastroskop. Sprzęt kosztował 67 tys. złotych, a jego zakup został w dużej mierze sfinansowany poprzez lokalny Rotary Club.
Stowarzyszenie przeznaczyło na ten cel 50 tys. zł. Pozostała 17 tys. zł zostały wygospodarowane poprzez placówkę medyczną. Gastroskop zostanie przekazany władzom szpitala jeszcze w tym tygodniu. Sprzęt będzie unowocześnieniem aparatury już posiadanej poprzez tego świadczeniodawcę. Przez wzgląd na otrzymaniem nowego gastroskopu wysokość zakontraktowanych z Narodowym Funduszem Zdrowia świadczeń medycznych nie ulegnie zmianie.


Regionalny szpital w Kołobrzegu świadczy usługi z zakresu stacjonarnej opieki zdrowotnej i porad w poradniach specjalistycznych. Ośrodek posiada 18 oddziałów, miedzy innymi: otolaryngologiczny, kardiologiczny, neurologiczny i chorób wewnętrznych, gdzie w ramach gastroenterologii leczy się dolegliwości przełyku, żołądka i dwunastnicy, jelit, trzustki, wątroby i dróg żółciowych. Szpital prowadzi także 25 poradni specjalistycznych, na terenie placówki działa także Pracownia Diagnostyki Obrazowej i laboratoria: centralne i mikrobiologiczne.


Kołobrzeski Rotary Club, który dofinansował zakup sprzętu zajmuje się działalnością charytatywną. Wspiera ideę służby społeczeństwu jako podstawy użytecznej działalności przez postęp bezpośrednich kontaktów międzyludzkich i przestrzeganie wysokich standardów etycznych w działalności zawodowej i gospodarczej.


Czym jest Kołobrzeg: gastroskop dla znaczenie w Leczenie K .