koszalin inwestycje co to znaczy

Co to jest Koszalin: 12 mln zł na inwestycje. Co znaczy: Szpital Wojewódzki im. Kopernika w.

Czy przydatne?

Koszalin: 12 mln zł na inwestycje definicja

Co znaczy:

Plany kredytowe szpitalaKoszalin: 12 mln zł na inwestycje

Szpital Wojewódzki im. Kopernika w Koszalinie zamierza otworzyć linię kredytową do 12 mln zł i po jej zamknięciu zaciągnąć kredyt 8 mln zł na 8 lat na współfinansowanie inwestycji dotowanych z funduszy europejskich. Oferty można składać do 9 marca 2011 roku.
Na koniec września 2010 roku placówka zanotowała 3,6 mln zł utraty netto, aczkolwiek rok 2010 rozpoczęła zyskiem w wysokości 4,98 mln zł. Kontrakt szpitala z Narodowym Funduszem Zdrowia na 2011 rok wynosi 121,9 mln zł, w tym na leczenie szpitalne jest przeznaczone około 107 mln zł. Placówka prognozuje jednak 132 mln zł przychodów ze sprzedaży w 2011 roku. Wydatki działalności operacyjnej mają zmniejszyć się w 2011 roku do 133,6 mln zł z poziomu powyżej 134 mln zł w roku 2010.

Szpital aktualnie realizuje inwestycje warte łącznie 60 mln zł. Projekt uzyskał dofinansowanie unijne. Szpital prowadzi także aktualnie budowę szpitalnego oddziału ratunkowego, budynku internistycznego i zintegrowanego bloku operacyjnego. W grudniu 2011 roku ma zostać zakończona budowa budynków dla oddziałów: wewnętrznego B, wewnętrznego C z pododdziałem diabetologii i neurologii z pododdziałem udarowym, i oddziału neurochirurgii.

Szpital Wojewódzki w Koszalinie liczy 641 łóżek. Placówka prowadzi 21 oddziałów, w tym neurochirurgii, chirurgii dziecięcej onkologii i chemioterapii. Prowadzi także stację dializ i cztery zakłady, w tym patomorfologii i diagnostyki radiologicznej. Przy szpitalu działają również poradnie specjalistyczne. Obszarem działania Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie jest teren województwa zachodniopomorskiego, szczególnie region byłego województwa koszalińskiego i część województw: słupskiego i pilskiego. Obecnie, kluczowymi odbiorcami świadczeń szpitala jest populacja ok. 600 tys. osób zamieszkujących wschodnie tereny województwa zachodniopomorskiego.


Czym jest Koszalin: 12 mln zł na znaczenie w Leczenie K .