kraków erbud rozbuduje szpital co to znaczy

Co to jest Kraków: Erbud rozbuduje szpital JP II za 60 mln zł. Co znaczy: rozbuduje szpital JP II.

Czy przydatne?

Kraków: Erbud rozbuduje szpital JP II za 60 mln zł definicja

Co znaczy:

Wykonawca centrum ratunkowego wybranyKraków: Erbud rozbuduje szpital JP II za 60 mln zł

Erbud wykona rozbudowę Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II za blisko 60 mln zł. Projekt dotyczy rozwoju Krakowskiego Centrum Badań i technologii Medycznych i Zintegrowanego Centrum Medycyny Ratunkowej.
Ofert w przetargu złożyło 15 spółek. W 2010 roku szpital zamierzał przeznaczyć na projekt blisko 11 mln zł na szpitalny oddział ratunkowy. Ma powstać również lądowisko dla śmigłowców.

Projekt ma zakończyć się do końca czerwca 2012 roku. W nowym budynku znajdą się między innymi specjalistyczny oddział ratunkowy z zapleczem, oddziały łóżkowe (takie jak: oddział kardiologiczny, neurologiczny, udarowy, neurochirurgii i chirurgii urazowej), intensywna leczenie, gabinet, apteka szpitalna i recepcja. Dodatkowo przewiduje się utworzenie dwóch sal operacyjnych.

Prace obejmą także budowę pawilonu stanowiącego zaplecze techniczne dla funkcjonowania Zintegrowanego Centrum Specjalistycznej Medycyny Ratunkowej. W ramach projektu planowana jest również modernizacja i zakup wyposażenia do istniejących w szpitalu jednostek, które będą włączone w realizację działań Centrum. Modernizacja na przykład budynku kardiochirurgii pozwoli przystosować się do nowych zadań i połączyć z nowopowstającym budynkiem. Zakup sprzętu komputerowego i oprogramowania dla aparatury medycznej pozwoli między innymi na modernizację Radiologicznego Mechanizmu Informatycznego i mechanizmu przechowywania danych.

Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II w Krakowie aktualnie świadczy usługi w dziedzinie diagnostyki i leczenia chorób serca i naczyń, kardiochirurgii, chirurgii naczyniowej, diagnostyki i leczenia chorób układu oddechowego, chemioterapii, rehabilitacji kardiologicznej i pulmonologicznej i badań genetycznych i prewencji chorób nowotworowych

Placówka prowadzi 12 oddziałów, centrum diagnostyki wirusowych zapaleń wątroby i hepatologii i ośrodek i medycyny rodzinnej.

Erbud to jedna z najdynamiczniej rozwijających się polskich grup budowlanych, świadcząca usługi w segmencie komercyjnym, użyteczności publicznej, energetycznym, mieszkaniowym i inżynieryjno – drogowym na terenie Polski i innych państw europejskich, w tym, pomiędzy innymi, w Niemczech, Belgii, Francji, Luksemburgu i Holandii. W 2010 roku spółka obchodzi Jubileusz 20 – lecia działalności. spółka wykonuje Centrum Medycyny Inwazyjnej w Gdańsku.


Czym jest Kraków: Erbud rozbuduje znaczenie w Leczenie K .