kraków modernizacja co to znaczy

Co to jest Kraków: modernizacja ginekologii za 8 mln zł. Co znaczy: modernizacja ginekologii za 8.

Czy przydatne?

Kraków: modernizacja ginekologii za 8 mln zł definicja

Co znaczy:

Collegium Medicum realizuje projekt unijnyKraków: modernizacja ginekologii za 8 mln zł

Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie zmodernizuje Katedrę Ginekologii i Położnictwa. Projekt wraz zakupem wyposażenia został oszacowany na 8,4 mln zł. Oferty w ogłoszonym przetargu można składać do 17 września 2010 roku.
Uniwersytet organizuje również spotkanie z zainteresowanymi wykonawcami 30 sierpnia 2010 roku. Całość inwestycji jest finansowana z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko w dziedzinie inwestycji infrastrukturę ochrony zdrowia o znaczeniu ponadregionalnym. Prace powinny zostać zrealizowane pośrodku 16 miesięcy od daty podpisania umowy.

Zamówienie obejmuje przygotowanie projektu architektonicznego i wykonawczego modernizacji bloków porodowych na dwóch piętrach budynku. Wyposażane będą sale porodowe, sale łóżkowe i łazienki w meble medyczne i wyposażenie sanitarne.

Collegium Medicum jest organem prowadzącym cztery szpitale uniwersyteckie; Szpital Uniwersytecki w Krakowie, Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie, Uniwersytecki Szpital Ortopedyczno-Rehabilitacyjny w Zakopanem, Uniwersytecką Klinikę Stomatologiczną w Krakowie. Szpital Uniwersytecki liczy 29 klinik i szereg ambulatoriów. Posiada 1526 łóżek i zatrudnia około 3500 wysoko wykwalifikowanych pracowników.

Rocznie hospitalizowanych jest około 38 tys. pacjentów z całej Polski, a liczba udzielonych konsultacji w ambulatoriach przekracza 300 tys. W szpitalu dziecięcym roczna liczba hospitalizowanych dzieci wynosi około 13 tys, a liczba wizyt ambulatoryjnych 129 tys.. Zespół chirurgów wykonuje około 4500 operacji rocznie, w tym 350 operacji na otwartym sercu.


Czym jest Kraków: modernizacja znaczenie w Leczenie K .