kriobank leczenie niepłodności co to znaczy

Co to jest Kriobank: 2 mln zł na leczenie niepłodności. Co znaczy: na leczenie niepłodności Centrum.

Czy przydatne?

Kriobank: 2 mln zł na leczenie niepłodności definicja

Co znaczy:

Dofinansowanie unijne rozwoju placówkiKriobank: 2 mln zł na leczenie niepłodności

Centrum Leczenia Niepłodności Kriobank z Białegostoku otrzyma 1,2 mln zł dofinansowania, w tym mln unijnego, a pozostałą część z budżetu państwa, na projekt o wartości 2 mln zł. Placówka zamierza wprowadzić udoskonalenie służących technik leczenia i kupić sprzęt.
Dofinansowanie zostało przyznane w ramach wsparcia projektów inwestycyjnych przedsiębiorstw w dziedzinie wzrostu innowacyjności i przedsiębiorczości w regionie.

Aktualnie placówka oferuje zapłodnienie wewnątrzustrojowe, program zapłodnienia pozaustrojowego, docytoplazmatyczą iniekcję plemnika, leczenie sposób IVF/ICSI. Placówka prócz gabinetów posiada również bazę łóżkową. Pacjenci mogą zatrzymać się w pokojach 1,2 i 3-osobowych. Każdy z nich jest zaopatrzony w łazienkę, telefon, telewizor.

Wydatki wstępnej diagnostyki obojga partnerów wynoszą ok. 650 zł. Złożona jest na to wydatek wizyty pary małżeńskiej, badań hormonalnych partnerki, cyfrowe badanie nasienia i ewentualnie depozyt nasienia, ocena serologiczna HIV i HBS u obojga partnerów i USG narządu rodnego. wydatek stymulacji jajeczkowania waha się w granicach 2-4 tys. zł. W wyjątkowych przypadkach może przekroczyć znacząco tę kwotę. Ma to przeważnie miejsce u pacjentek w wieku ponad 40 roku życia i w sytuacjach wygasania czynności jajników.

W okresie tej wizyty, na podstawie analizy dotychczasowego leczenia i przeprowadzonych badań oceniane są szanse rozrodcze danej pary i ustalany jest sposób leczenia wstępnego, typ stymulacji jajeczkowania i rodzaj służących leków, a również sposób leczenia końcowego. Standardy placówki zakładają, by od pierwszej wizyty do wykonania zapłodnienia pozaustrojowego nie upłynęło więcej niż 6 tygodni. Dwie wizyty powinny również wystarczyć do przeprowadzenia leczenia.

Placówka w 2010 roku nie posiada kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. Jej kierownikiem jest prof. Waldemar Kuczyński.


Czym jest Kriobank: 2 mln zł na znaczenie w Leczenie K .