krynica zdrój ucyfrowienie co to znaczy

Co to jest Krynica-Zdrój: ucyfrowienie także z tomografem. Co znaczy: ucyfrowienie również z.

Czy przydatne?

Krynica-Zdrój: ucyfrowienie także z tomografem definicja

Co znaczy:

Projekt informatyczny w placówceKrynica-Zdrój: ucyfrowienie również z tomografem

Szpital im. Dr Dietla w maju 2012 roku zacznie pracować w systemie elektronicznego obiegu danych medycznych. Projekt e-szpital realizuje Asseco. Obejmie on również gromadzenie i przesył plików obrazowych ze zdjęć tomograficznych. Aparat placówka zamierza kupić w 2012 roku.
- Instalowane jest oprogramowanie również z przeznaczeniem włączenia w nie tomografu komputerowego – mówi Marek Lemański, z-ca dyrektora do spraw medycznych szpitala – W zakres sieci zostaną włączone odziały szpitalne, apteka, laboratorium poradnie specjalistyczne. Projekt obejmuje również sprawozdawczość do Narodowego Funduszu Zdrowia.


Możliwe stanie się przekazywanie informacji medycznej w sposób elektroniczny między poszczególnymi oddziałami szpitalnymi. Szpital uzyska również funkcje jednostkowego liczenia wydatków leczenia.


Szpital Specjalistyczny im. J. Dietla w Krynicy-Zdroju posiada 371 miejsc w salach 3 i 4 osobowych w 9 oddziałach, w tym: 3 oddziały chorób wewnętrznych, oddział kardiologii z salą intensywnego nadzoru, oddział neurologii z salą intensywnego nadzoru, 2 oddziały reumatologii i 2 oddziały rehabilitacji. W szpitalu znajdują się również laboratoria analityczne, pracownie diagnostyczne i zakłady rehabilitacji.


W 2012 roku szpital dysponuje kontraktem Narodowego Funduszu Zdrowia w wysokosci 23,6 mln zł. Na leczenie szpitalne jest przeznaczone 22,5 mln zł. Umowy o najwiekszej wartości obejmują leczenie chorób wewnętrznych, chirurgię ogólną i ortopedię i traumatologię narządu ruchu.


Czym jest Krynica-Zdrój: ucyfrowienie znaczenie w Leczenie K .