vamed projekt szpitala co to znaczy

Co to jest Vamed: projekt szpitala dziecięcego w Kielcach. Co znaczy: szpitala dziecięcego w.

Czy przydatne?

Vamed: projekt szpitala dziecięcego w Kielcach definicja

Co znaczy:

Rozpoczęcie inwestycji budowy nowej placówkiVamed: projekt szpitala dziecięcego w Kielcach

Austriacka firma Vamed zaprojektuje nowy szpital dziecięcy w Kielcach. Wartość oferty wynosi 2,9 mln zł brutto. Na sfinansowanie przygotowania dokumentacji placówka otrzyma 2,8 mln zł z samorządu województwa świętokrzyskiego.
Projekt powinien być gotowy do końca 2011 roku. Oferty składali również polski Kontrapunkt i irlandzki Tobin. Wykonawca ma zaprojektować budynek siedmiokondygnacyjny (jedna kondygnacja podziemna, sześć kondygnacji nadziemnych) o kubaturze ok. 90 450,00 m sześć wspólnie z łącznikiem i z przedmiotami towarzyszącymi: między innymi chlorownią ścieków, magazynem odpadów niebezpiecznych, tlenownią, stacją transformatorową. W nowym szpitalu pediatrycznym będzie miejsce na 270 łóżek. Wg poprzednich informacji wydatek budowy placówki był szacowany na ok. 150 mln zł. Do nowego obiektu przeniosą się wszystkie oddziały aktualnie zlokalizowane przy ul. Langiewicza w Kielcach. W budynku stworzenie szpitalny oddział ratunkowy, rozbudowany będzie również oddział intensywnej terapii i patologii noworodka. Szpital rocznie hospitalizuje 15-16 tys. małych pacjentów na ośmiu oddziałach, w tym hematologiczno-onkologicznym. Rocznie udziela około 100 tys. porad specjalistycznych w 9 poradniach.

Vamed zajmuje się również projektowaniem i nadzorem nad inwestycjami ze szczególnym uwzględnieniem szpitali. Projekty, nad którymi pracowała firma, dotyczą między innymi Centrum Terapii Neurologicznej w Kapfenberg - Austria, Centrum Rehabilitacji w Erewanie- Armenia, 2 regionalne szpitale w Gabonie i szpitale w Niemczech i Austrii. firma jest już obecna między innymi na Węgrzech i Słowacji i takich państwach jak Etiopia, Jordania, Syria, Turcja, Wietnam.


Czym jest Vamed: projekt szpitala znaczenie w Leczenie V .