wałbrzych inwestycje blko co to znaczy

Co to jest Wałbrzych: inwestycje za blisko 10 mln zł. Co znaczy: blisko 10 mln zł Szpital.

Czy przydatne?

Wałbrzych: inwestycje za blisko 10 mln zł definicja

Co znaczy:

stworzenie nowa sterylizatorniaWałbrzych: inwestycje za blisko 10 mln zł

Szpital Specjalistyczny w Wałbrzychu zaczął rozbudowę bloku operacyjnego o sale przygotowujące do zabieg ów i sale wybudzeń i centralną sterylizatornię. Wydatek inwestycji pokrywanej ze środków własnych szpitala wyniesie wspólnie z wyposażeniem około 9,5 mln zł.
Inwestycja ma zostać zrealizowana do końca 2010 roku. Wydatki prac budowlanych mają wynieść około 6,5 mln zł, wyposażenia, którego zakup planowany jest na 2011 rok – około 3 mln zł. Obecna sterylizatornia jest zlokalizowana w oddaleniu od bloku operacyjnego i technologicznie nie spełniająca aktualnych wymagań. Dlatego szpital zdecydował się na budowę nowej, która obsłuży potrzeby szpitala wykonującego około 7,5 tys. operacji rocznie.

- Myślimy, iż nowa sterylizatornia zabezpieczy potrzeby szpitala na kolejne 10 lat. Będzie to przedmiot przeznaczony na nasze potrzeby z niewielkim marginesem na potrzeby podmiotów zewnętrznych – mówi Roman Szełemej, z-ca dyrektora szpitala. – Równocześnie uwzględniliśmy w projekcie fakt, iż z biegiem lat będzie się zmniejszać liczba materiałów do sterylizacji, gdyż w razie tych potrzebnych przy operacji stosuje się coraz częściej materiały jednorazowe. w razie narzędzi chirurgicznych przypadek jest inna.

Szpital przeprowadza około 7,5 tys. operacji rocznie, lecz na razie nie wykorzystuje 5 sporych sal i 1 małej sali całodobowo. Jednak do tego dąży. Placówka prowadzi około 30 specjalności medycznych od oddziałów zakaźnych po neurologię i neurochirurgię. W najwyższym stopniu rentowne są ortopedia, kardiologia interwencyjna, neurologia i neurochirurgia. Najsłabiej opłacane są pediatria i psychiatria. Placówka liczy 700 łóżek. Posiada akredytację Centrum Monitorowania Jakości z Krakowa. Powstała z połączenia w 2005 r. trzech szpitali- Batorego, Szpitala Matki i Dziecka i szpitala im. Sokołowskiego.


Czym jest Wałbrzych: inwestycje za znaczenie w Leczenie W .