chorzów rozbudowę hospicjum co to znaczy

Co to jest Chorzów: 2 mln zł na rozbudowę hospicjum. Co znaczy: rozbudowę hospicjum Stowarzyszenie.

Czy przydatne?

Chorzów: 2 mln zł na rozbudowę hospicjum definicja

Co znaczy:

Projekt oczekujący na wsparcie unijneChorzów: 2 mln zł na rozbudowę hospicjum

Stowarzyszenie Opieki Hospicyjnej i Paliatywnej "Hospicjum" a Chorzowa planuje w 2011 roku inwestycję w rozbudowę. Wartość projektu to 2 mln zł, oczekiwana dotacja unijna– blisko mln. Placówka jest na liście rezerwowej do dofinansowania.


Aktualnie wyburzane są garaże. Inwestycja ma być prowadzona bez względu na otrzymanie albo nie dofinansowania unijnego. Nowy, piętrowy pawilon ma na parterze mieścić poradnię z gabinetem zabiegowym, magazyn sprzętu medycznego i pokój ciszy. Piętro ma być przeznaczone na działalność socjalną i edukacyjną. W planie jest zakup sprzętu medycznego.

Hospicjum w Chorzowie prowadzi w ramach kontraktu NFZ poradnię opieki paliatywnej, zespół domowej opieki paliatywnej i oddział opieki paliatywnej – hospicjum stacjonarne, który liczy 11 łóżek. Oddział został otwarty w 2005 roku.

Hospicjum w Chorzowie dysponuje kontraktem Narodowego Funduszu Zdrowia w wysokości 1,5 mln zł. Całość finansowania jest przeznaczona na piekę paliatywną i hospicyjną.

Stowarzyszenie Opieki Hospicyjnej Paliatywnej „Hospicjum” w Chorzowie powstało w 1996 roku. W roku 1997 powołany został Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Poradnia Konsultacyjna Leczenia Paliatywnego”, który umożliwił zawarcie kontraktu ze Śląską Regionalną Kasą Chorych, a następnie z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Hospicjum udziela pomocy chorym w terminalnej (końcowej) fazie dolegliwości nowotworowej. Chorym opiekuje się zespół złożony z lekarzy, pielęgniarek, fizjoterapeuty, psychologa, kapelana hospicjum, wolontariuszy medycznych i niemedycznych. Opieka Hospicyjna jest nieodpłatna dla chorych i ich rodzin. Od 2004 stowarzyszenie dzierżawi od szpitala w Chorzowie i Miasta Chorzów piętrowy budynek z przeznaczeniem na oddział opieki paliatywnej.

Czym jest Chorzów: 2 mln zł na znaczenie w Leczenie C .