elbląg inwestycja blok co to znaczy

Co to jest Elbląg: inwestycja w blok operacyjny. Co znaczy: operacyjny Szpital Wojewódzki w Elblągu.

Czy przydatne?

Elbląg: inwestycja w blok operacyjny definicja

Co znaczy:

Rozbudowa szpitala wojewódzkiegoElbląg: inwestycja w blok operacyjny

Szpital Wojewódzki w Elblągu planuje inwestycję w nowy blok operacyjny. Termin ropzoczęcia został ustalony na wrzesień 2011. Placówka po raz następny ogłasza przetarg na realizację prac. Inwestycja się opóźnia, gdyż spółki mają zastrzeżenia co do zapisów siwz.


- Liczymy na rozpoczęcie prac jeszcze w tym roku – mówi Piotr Tomaszewski, zastępca dyrektora placówki. - Wcześniejszy przetarg musiał zostać niestety unieważniony. Poprzez to mamy opóźnienie.

Realizacja potrwa do 2013 roku. Szpital ma zapewniony kredyt z PKO BP w wysokości 18 mln zł na sfinansowanie inwestycji i środki unijne. Nowy blok będzie liczyć 8 sal operacyjnych. W ramach inwestycji planowany jest także nowy oddział anestezjologii i intensywnej terapii i centralna sterylizatornia. Szpital informował przedtem, iż oddział anestezjologiczny powinien zwiększyć się o ok. 12 łóżek. W ramach inwestycji szpital kupi kolumny anestezjologiczne i chirurgiczne i lampy operacyjne, a również sufitowe jednostki zasilające dla sal pooperacyjnych. Kubatura netto obiektu, gdzie zlokalizowany będzie blok operacyjny, wyniesie 42 tys. m sześć. Blok będzie mieścić się na pierwszym piętrze.

Szpital Wojewódzki w Elblągu liczy 22 oddziały, w tym pediatryczny z pododdziałem neurologiczno - rehabilitacyjnym, neurochirurgii, traumatologii z pododdziałem neurospondyliatrii, otolaryngologiczny z pododdziałem chirurgii szczękowo-twarzowej i 10 poradni specjalistycznych, w tym ryzyka okołoporodowego, chirurgii naczyniowej, urologiczna z pracownia uroflowmetryczną, patologii ciąży. W elbląskim szpitalu jest aktualnie 630 łóżek (w tym 622 łóżka ogólne i 8 anestezjologicznych).

Czym jest Elbląg: inwestycja w blok znaczenie w Leczenie E .