milion usługi medyczne co to znaczy

Co to jest JAM: milion zł z NFZ na usługi medyczne. Co znaczy: usługi medyczne NZOZ Tutus z.

Czy przydatne?

JAM: milion zł z NFZ na usługi medyczne definicja

Co znaczy:

Finansowanie świadczeń zdrowotnychJAM: mln zł z NFZ na usługi medyczne

NZOZ Tutus z Sieradza prowadzony poprzez spółkę JAM uzyskał czteromiesięczne finansowanie udzielania nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej na terenie okolicznych gmin. Wartość finansowania to 945 tys. zł. Łącznie placówka dysponuje aktualnie finansowaniem wartym powyżej mln złotych.


Nocna i świąteczna opieka zdrowotna jest świadczona w gminach miejskich i wiejskich: Sieradz, Błaszki, Brąszewice, Goszczanów, Warta, Wróblew. Nocna i świąteczna opieka zdrowotna obejmuje również usługi pielęgniarskie. Prócz tej umowy NZOZ posiada kontrakty na ambulatoryjną opiekę specjalistyczną, rehabilitację leczniczą i leczenie stomatologiczne. W ramach kontraktu świadczone są usługi z zakresu kardiologii i okulistyki i realizowane badania elektrokardiograficzne. Na tych samych zasadach placówka świadczy usługi z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej.

Deklarację korzystania ze świadczeń NZOZ Tutus złożyło 7 tys. osób zarówno z Sieradza jak i sąsiednich miejscowości. NZOZ Tutus świadczy również usługi komercyjne. To są okulistyka dziecięca, ortopedia i diagnostyka USG. Wydatek badania USG w placówce wynosi 50 zł. Przewarzająca część wpływów NZOZ pochodzi z kontraktu z NFZ.

Tutus zajmuje jedną kondygnację – parter większego budynku. Pomieszczenia są dzierżawione od zakładu produkcyjnego. W Sieradzu funkcjonuje łącznie pięć gabinetów lekarskich. W innej placówce, w Burzeninie, również prowadzonej poprzez spółkę JAM, dostępne są świadczenia stomatologiczne i usługi z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej. W filii w Kamionce – usługi podstawowej opieki zdrowotnej.

Firma JAM została założona w 2002 roku poprzez dwa małżeństwa lekarskie – Jarosława Żuberka, Agnieszkę Stępińską-Żuberek, Artura Bajora i Jadwigę Zalewską-Bajor. Współpracuje z nimi kilkanaście osób.
Czym jest JAM: milion zł z NFZ na znaczenie w Leczenie J .