przekształcenia zamiast co to znaczy

Co to jest Połączenie zamiast przekształcenia. Co znaczy: zamiast przekształcenia Wojewódzkie.

Czy przydatne?

Połączenie zamiast przekształcenia definicja

Co znaczy:

Jadwiga Banaszewska, Centrum Ortopedii w ŁodziPołączenie zamiast przekształcenia

Wojewódzkie Centrum Ortopedii i Rehabilitacji Narządu Ruchu w Łodzi zostanie prawdopodobnie połączone ze szpitalem Uniwersytetu Medycznego. To jest bardziej opłacalne niż przekształcenie w spółkę - ocenia Jadwiga Banaszewska, kierownik działu organizacyjnego WCOiRNR.
- Połączenie z akademicką placówką to najnowsza i najaktualniejsza koncepcja zarządu województwa łódzkiego dotycząca naszej jednostki. Nasza placówka mieści się starych budynkach, więc przed nami jeszcze sporo pracy w sprawie dostosowania się do wymagań sanitarnych Ministerstwa Zdrowia. Wydatek poprawy infrastruktury szacowany jest na ok. 20 mln zł. Łącząc się z Uniwersytetem Medycznym moglibyśmy przenieść się do nowszych pomieszczeń. W tej sytuacji przekształcenie w spółkę jest mniej opłacalne, ponieważ musielibyśmy dostosować się do wymagań we własnym zakresie. Póki co jednak działamy samodzielnie, bo jakiekolwiek uchwały w tej sprawie nie zostały jeszcze podjęte – wyjaśnia Jadwiga Banaszewska.


- Co prawda, były także plany na ewentualne przekształcenie w spółkę, lecz rozważano ten pomysł 3 lata temu. Generalnie jednak widzę sedno w przekształceniach szpitali w firmy. Ta forma działalności jest oszczędna i perspektywiczna dla jednostek ochrony zdrowia. Oczywiście pod warunkiem jednak, iż NZOZ-y nie będą działały wobec siebie drapieżnie i nie będzie tak zwany agresywnych likwidacji. Musi się także zmienić prowadzenie polityki zdrowotnej. Trzeba dostosować aktualne potrzeby społeczeństwa do finansowania świadczeń poprzez NFZ – dodaje kierownik działu organizacyjnego WCOiRNR.


Wojewódzkie Centrum Ortopedii i Rehabilitacji Narządu Ruchu im. Z. Radalińskiego w Łodzi posiada w swoich strukturach 4-oddziałowy szpital i sześć poradni specjalistycznych. Ponadto w skład placówki wchodzą dwie kliniki i jeden oddział kliniczny Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.
R E K L A M A


VIII FORUM POLSKICH SZPITALI MEDMARKET 2011


24 listopada 2011, Hotel Hilton, Warszawa


W dyskusji o warunkach powodzenia procesu przekształcania SP ZOZ-ów w firmy prawa handlowego wezmą udział między innymidyrektorzy publicznych szpitali i przedstawiciele organów założycielskich


strona konferencji
program
prelegenci i paneliści
zamówienie karty wstępu

Swój udział zgłosiło już powyżej 100 osób reprezentujących segment publicznej służby zdrowia


Dla przedstawicieli dyrekcji szpitali publicznych i niepublicznych szpitali samorządowych udział w konferencji jest bezpłatny.


Zapraszamy do udziału!


Czym jest Połączenie zamiast znaczenie w Leczenie P .