radom samorządu szpitala co to znaczy

Co to jest Radom: 4 mln zł z samorządu dla szpitala. Co znaczy: dla szpitala Samorząd miejski w.

Czy przydatne?

Radom: 4 mln zł z samorządu dla szpitala definicja

Co znaczy:

Wsparcie działalności placówkiRadom: 4 mln zł z samorządu dla szpitala

Samorząd miejski w Radomiu zamierza pożyczyć prowadzonemu poprzez siebie Radomskiemu Szpitalowi Specjalistycznemu 4 mln zł w celu zapłaty za leki i zakupiony sprzęt. Sesja w tej sprawie, na której odbędzie się głosowanie wniosku jest planowana na koniec lutego.
- Z naszej strony jest zgoda na pomoc szpitalowi, który o taką do nas się zwrócił – mówi Katarzyna Piechota-Kaim, rzecznik radomskiego urzędu miasta. – Ostateczna decyzje podejmują jednak radni.


Jak napisała Polska Agencja Prasowa, najtrudniejsze dla działalności szpitala są pierwsze trzy miesiące nowego roku, kiedy jeszcze nie wyjaśniona jest sprawa zapłaty za nadwykonania z Narodowego Funduszu Zdrowia. Dzięki pożyczce placówka nie będzie musiała ograniczać działalności. Poprzednie pożyczki placowka zawsze spłacała terminowo.


Radomski Szpital Specjalistyczny świadczy usługi z zakresu lecznictwa zamknietego i diagnostyki zarówno obrazowej, jak i laboratoryjnej. Szpitalne specjalności zachowawcze to: interna, kardiologia, pediatria, neurologia, rehabilitacja, dolegliwości zakaźne, nefrologia, dermatologia, anestezjologia i intensywna opieka medyczna, neonatologia i patologia noworodków. Na specjalności zabiegowe składają się chirurgia ogólna, naczyniowa, ortopedia i traumatologia, ginekologia i położnictwo, urologia, okulistyka.


Kontrakt placówki z Narodowym Funduszem Zdrowia w 2011 roku wynosił 122,5 mln zł, w tym leczenie szpitalne było finansowane na poziomie 87,5 mln zł. Na rok 2012 szpital ma zakontraktowane świadczenia o wartości 37 mln zł, w tym na leczenie szpitalne – 8,3 mln zł.


Czym jest Radom: 4 mln zł z samorządu znaczenie w Leczenie R .