rawa szpital dzierżawy plany co to znaczy

Co to jest Rawa Maz: szpital do dzierżawy i plany rozwoju. Co znaczy: dzierżawy i plany rozwoju.

Czy przydatne?

Rawa Maz: szpital do dzierżawy i plany rozwoju definicja

Co znaczy:

Starostwo szuka inwestora dla placówkiRawa Maz: szpital do dzierżawy i plany rozwoju

Starostwo powiatowe w Rawie Mazowieckiej po raz następny próbuje wydzierżawić budynki szpitala wraz ze sprzętem, tym wspólnie w trybie rokowań. Cena wywoławcza czynszu została ustalona na 50 tys. zł miesięcznie. Oczekiwany czas dzierżawy to 30 lat.
wcześniejszy, drugi już przetarg zakończył się bez wyboru podmiotu, który poprowadzi szpital, gdyż nie wpłynęła żadna oferta. W trybie rokowań starostwo oczekuje na oferty do 16 grudnia 2010 roku. Wraz z budynkami zamierza oddać w dzierżawę sprzęt i wyposażenie o łącznej wartości około 4,5 mln zł.

Warunkiem dzierżawy jest zapewnienie nieprzerwanej opieki medycznej mieszkańcom powiatu i wybudowanie nowego budynku szpitala spełniającego obowiązki sanitarne. W nowym trzykondygnacyjnym obiekcie miałyby zostać zlokalizowane: na parterze oddział wewnętrzny z łóżkami kardiologiczny i neurologicznymi na pierwszym piętrze oddział zabiegowy z blokiem operacyjnym i oddział ginekologiczno-położniczy, a również anestezjologii i intensywnej terapii.

Rawski szpital prowadzi oddziały i poradnie w dziedzinie następujących specjalizacji: anestezjologia i intensywna leczenie, dolegliwości wewnętrzne, dolegliwości zakaźne, dermatologia, diagnostyka, ginekologia i położnictwo, immunologia i genetyka, medycyna ogólna, rodzinna, medycyna pracy, medycyna ratunkowa, neurologia, okulistyka, onkologia, ortopedia, otolaryngologia, pediatria, psychiatria, psychologia, radiologia, rehabilitacja, reumatologia, stomatologia i urologia. Kontrakt placówki z Narodowym Funduszem Zdrowia na 2010 rok wynosi 20,68 mln zł, w tym na leczenie szpitalne – około 15 mln zł. Umowy na ratownictwo medyczne mają wartość 4,5 mln zł. Największa umowa na leczenie stacjonarne obejmuje dolegliwości wewnętrzne – 3,6 mln zł, chirurgię ogólną – 2,4 mln zł, dolegliwości płuc – 2,8 mln zł.


Czym jest Rawa Maz: szpital do znaczenie w Leczenie R .