rehabilitacja korzystniejsza co to znaczy

Co to jest Rehabilitacja korzystniejsza w spółce. Co znaczy: Rehabilitacja korzystniejsza w firmie.

Czy przydatne?

Rehabilitacja korzystniejsza w spółce definicja

Co znaczy:

Michał Gałaszek, z-ca dyr. Centrum Rehabilitacji, UstrońiuRehabilitacja korzystniejsza w firmie

Śląskie Centrum Rehabilitacji w Ustroniu mogłoby funkcjonować jako firma kapitałowa, lecz taka decyzja należy do samorządu województwa. Zdaniem dr. Michała Gałaszka, z-cy dyrektora do spraw lecznictwa, firma jest lepszą formułą.
Zbyt niewiele osób po zawałach poddawanych jest rehabilitacjiAutor: Shutterstock- Formuła firmy jest z pewnością lepsza, aczkolwiek trzeba powiedzieć, iż nie zarządzalibyśmy lepiej placówką w firmie. Jednak wówczas mozna byłoby leasingować środki trwałe, nie są także niezbędne w niektórych sytuacjach przetargi, upraszcza się pewne procedury, można świadczyć usługi komercyjne – mówi dr Michał Gałaszek – z pewnością jednak fundamentalne znaczenie ma płatnik i to, ile zapłaci za poszczególne procedury.


W woj. śląskim cena za procedurę rehabilitacji kardiologicznej w najwyższym stopniu obciążonego pacjenta wynosi 160 zł za tak zwany osobodzień, w mazowieckim – 210 zł. Zdaniem dr. Gałaszka, cena powinna być jednakowa za dane leczenie a nie miejsce, gdzie się odbywa.


- Wynika to jednak z kondycji poszczególnych oddziałów – mówi dr Gałaszek – W naszym przypadku liczymy na większe finansowanie w 2012 roku, gdyż przekroczyliśmy kontrakt w 2011 roku.


Śląskie Centrum Rehabilitacji w Ustroniu (ŚCR) jest samodzielnym publicznym zakładem opieki zdrowotnej utworzonym poprzez Woj. Śląskie. Organem sprawującym nadzór nad zakładem jest zarząd województwa śląskiego. Placówka specjalizuje się w rehabilitacji pacjentów stacjonarnej i dziennej po przebytych zawałach serca i operacjach kardiochirurgicznych. Kontrakt szpitala w 2011 roku wynosi 6,2 mln zł, z czego 5,88 mln zł jest przeznaczone na rehabilitację, w tym 5,3 mln zł na rehabilitację stacjonarną. W Polsce wg raportu przedstawionego poprzez Ministerstwo Zdrowia tylko kilkanaście proc. pacjentów spośród tych, którzy mają wskazania do rehabilitacji jest jej poddawanych. Rehabilitacja umożliwia powrót do aktywnego życia


R E K L A M A


VIII FORUM POLSKICH SZPITALI MEDMARKET 2011


24 listopada 2011, Hotel Hilton, Warszawa


W dyskusji o warunkach powodzenia procesu przekształcania SP ZOZ-ów w firmy prawa handlowego wezmą udział między innymidyrektorzy publicznych szpitali i przedstawiciele organów założycielskich


strona konferencji
program
prelegenci i paneliści
zamówienie karty wstępu

Swój udział zgłosiło już powyżej 100 osób reprezentujących segment publicznej służby zdrowia


Dla przedstawicieli dyrekcji szpitali publicznych i niepublicznych szpitali samorządowych udział w konferencji jest bezpłatny.


Zapraszamy do udziału!


Czym jest Rehabilitacja korzystniejsza znaczenie w Leczenie R .