rośnie zapotrzebowanie aparaty co to znaczy

Co to jest Rośnie zapotrzebowanie na aparaty USG. Co znaczy: zapotrzebowanie na aparaty USG W.

Czy przydatne?

Rośnie zapotrzebowanie na aparaty USG definicja

Co znaczy:

120 mln zł na sprzęt ultrasonograficznyRośnie zapotrzebowanie na aparaty USG

W Polsce przewidywany jest największy przyrost rynku aparatów ultrasonograficznych w całej Europie Wschodniej. Wartość polskiego rynku nowych aparatów USG szacowany był w roku 2010 na 120 mln zł. W roku 2011 może nastąpić 10-procentowy przyrost.
Rynek aparatów USG należy do w najwyższym stopniu dynamicznychAutor: ShutterstockZ szacunków spółki analitycznej InMedica wynika, iż najszybszy przyrost jest przewidywany w segmencie kompaktowych (przenośnych) aparatów USG – od 10 do 12 procent rocznie. przyrost ten będzie wywołany zwiększeniem możliwości wykorzystania tych aparatów na przykład w anestezjologii, czy medycynie ratunkowej, lecz również spodziewanymi inwestycjami w sektorze prywatnym, na skutek zmian zachodzących w polskim systemie opieki zdrowotnej. przyrost przychodów ze sprzedaży aparatów USG w całej Europie Wschodniej w latach 2011 i 2014 może wynieść 7-10 proc., jednak sprzedaż cyfrowych aparatów USG pośrodku najbliższych trzech lat w Polsce może rosnąć szybciej niż w pozostałych państwach.

W przeciwieństwie od rynku tomografów, rezonansów czy aparatów RTG, sprzedaż USG jest w najwyższym stopniu dynamiczna mimo kryzysu w 2009 roku. pośrodku ostatnich 5 lat w Polsce przewarzająca część inwestycji, obejmujących zakupy sprzętu, była przeprowadzana w szpitalach publicznych, raczej dzięki środkom unijnym.

- Gdyż placówki publiczne podlegają większej kontroli prawnej, zazwyczaj kupują mechanizmy bardziej ekonomiczne – mówi Diane Wilkinson, Research Manager z InMedica. - Podmioty prywatne nie podlegają tak silnej kontroli i mają tendencję do kupowania wyższej klasy i droższego sprzętu.

Czynnikiem przyspieszającym przyrost rynku aparatury USG jest również konkurencja, która wymusza inwestycje w nowe technologie, nawet za cenę wyższych wydatków utzymania sprzętu. Jeżeli prywatyzacja sektora ochrony zdrowia w Polsce będzie w dalszych ciągu postępować, zaostrzy się konkurencja pomiędzy dostawcami zarówno w średniej klasy, jak i wysokiej klasy urządzeń cyfrowych - wynika z raportu InMedica.


Czym jest Rośnie zapotrzebowanie na znaczenie w Leczenie R .