rusza budowa centrum onkologii co to znaczy

Co to jest Rusza budowa Centrum Onkologii. Co znaczy: Onkologii zaczyna się budowa Centrum.

Czy przydatne?

Rusza budowa Centrum Onkologii definicja

Co znaczy:

Inwestycja szpitala w Nowym SączuRusza budowa Centrum Onkologii

zaczyna się budowa Centrum Onkologii przy Szpitalu Specjalistycznym w Nowym Sączu. Wykonawcą inwestycji będzie Mostostal Warszawa. wydatek inwestycji wyniesie 38 mln zł, 11 mln zł będą kosztować prace budowlane.
W przetargu na wykonawcę inwestycji wpłynęło 11 ofert, w tym 5 istotnych, a 6 odrzuconych. Za spełniające warunki uznano również oferty spółek: Zakład Budowlano Montażowy Grimbud z Nowego Sącza, Chemobudowa Kraków, Budmex z Nowego Sącza i Konsorcjum spółek: Spółka Budowlano Remontowa Tadeusz Pióro i Alvo Ekipa Gastrometal.

Przetarg na pełnienie nadzoru inwestorskiego nad realizacją wygrało Konsorcjum spółek: PxM-ELMA, PxM – Projekt-Południe- Sp. z ograniczoną odpowiedzialnością z Krakowa i Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „ELMA” Sp. z ograniczoną odpowiedzialnością z Nowego Sącza.

Wedle przyjętymi ustaleniami roboty zaczną się prawdopodobnie jeszcze w sierpniu. W ich ramach spółka wykonująca prace dokona również rozbiórki budynku po dawnym prosektorium. Roboty mają być prowadzone tak, aby nie zakłócały pracy szpitala. Teren, gdzie będą prowadzone prace zostanie odgrodzony, a aktualny parking zostanie przeniesiony na plac z tyłu za kotłownią. Docelowo szpital zamierza tam wybudować parking piętrowy.

Finał robót budowlanych przewidywany jest na koniec września 2012 roku. Samo centrum onkologii będzie do dyspozycji pacjentów nieco potem. Wyposażanie centrum w sprzęt szpitalny i specjalistyczne urządzenia medyczne potrwa kilka miesięcy tak, iż pierwsi chorzy trafią tu w 2013 roku. Planuje się uruchomienie 100 łóżek. W ramach centrum działać będzie zakład radioterapii i oddział chemioterapii.


Czym jest Rusza budowa Centrum Onkologii znaczenie w Leczenie R .