rząd przyjął kolejne ustawy co to znaczy

Co to jest Rząd przyjął kolejne ustawy zdrowotne. Co znaczy: następne ustawy zdrowotne Rząd.

Czy przydatne?

Rząd przyjął kolejne ustawy zdrowotne definicja

Co znaczy:

Restrukturyzacja, leki, informatyzacjaRząd przyjął następne ustawy zdrowotne

Rząd poinformował o przyjęciu następnych ustaw wchodzących w skład pakietu zdrowotnego. Projekty dotyczą restrukturyzacji i oddłużania szpitali i refundacji leków. Przekształcenia szpitali będą fakultatywne.
wg projektu jeżeli szpital na koniec roku finansowego osiągnie stratę, to samorząd będzie ją mógł pośrodku 3 miesięcy pokryć. jeżeli tego nie zrobi, to szpital będzie miał 12 miesięcy na przekształcenie się w spółkę kapitałową. >wg minister Ewy Kopacz przyczyni się to do większej konkurencji między szpitalami, które będą mogły przyjmować pacjentów na rynku komercyjnym poza kontraktem z NFZ.

Minister Kopacz wspomniała również o kondycji szpitali i konieczności zmian. – 75 procent szpitali nie ma zadłużenia zagrażającego ich płynności finansowej. Z kolei 20 procent generuje 7 mld zł długu. Proponowane zmiany są radykalne, lecz niezbędne – podkreśliła.

Ustawa o badaniach klinicznych wprowadzi obligatoryjne ubezpieczenia dla uczestników i transparentne umowy między pacjentem, szpitalem a podmiotem organizującym badanie. Ograniczone zostaną również dopłaty pacjentów do leków refundowanych, a ich ceny będą jednakowe we wszystkich aptekach. Ceny zbytu będą ustalane między Ministerstwem Zdrowia i producentem leków, a marże hurtowe i apteczne będą sztywne.

Następną zmianą zaprezentowaną poprzez minister zdrowia jest reforma kształcenia lekarzy.

– Szósty rok studiów będzie rokiem stażowym, na którym studenci w małych ekipach będą zdobywać praktyczną wiedzę – poinformowała. Reforma obejmie także mechanizm specjalizacji. Dzięki skróceniu nauki, na rynku zwiększy się liczba ekspertów.

Ostatnią ustawą przedstawioną poprzez minister na konferencji jest projekt informatyzacji w polskiej służbie zdrowia. Dzięki niej możliwe będzie kontrolowanie nieprawidłowości i nadzorowanie sytuacji w służbie zdrowia, na przykład czasu oczekiwania w kolejkach.


Czym jest Rząd przyjął kolejne ustawy znaczenie w Leczenie R .