rzeszów nowy rezonans co to znaczy

Co to jest Rzeszów: 5 mln zł na nowy rezonans. Co znaczy: nowy rezonans Szpital Wojewódzki im.

Czy przydatne?

Rzeszów: 5 mln zł na nowy rezonans definicja

Co znaczy:

Doposażenie ośrodka onkologicznegoRzeszów: 5 mln zł na nowy rezonans

Szpital Wojewódzki im. Chopina w Rzeszowie kierujący Podkarpacki Ośrodek Onkologii planuje w 2011 roku zakup rezonansu magnetycznego. Planowany koszt na ten cel wynosi 5 mln zł. Kapitał placówka ma zapewnione z Ministerstwa Zdrowia.
Na inwetycję placówka zamierza takżę przeznaczyć środki swoje.

- Zamierzamy kupić aparat, który będzie służył zarówno do diagnostyki, jak i planowania leczenia onkologicznego- radioterapii –mówi Bożenna Karczmarek-Borowska, dyrektor medyczny placówki. Do końca 2011 roku zamierzamy uruchomić aparat. W planie mamy remonty pomieszczeń w celu jego montażu.

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Chopina w Rzeszowie prowadzi siedemnaście oddziałów, w tym chirurgii ogólnej i onkologicznej, ginekologii onkologicznej, hematologii, nefrologii i dializoterapii, otolaryngologii, radioterapii, urologii. Przy placówce funkcjonuje siedem poradni specjalistycznych, w tym chirurgii szczękowo-twarzowej, hematologiczna, leczenia jaskry i schorzeń naczyniowych siatkówki. W szpitalu działają również zakłady brachyterapii, diagnostyki laboratoryjnej, fizyki medycznej. W strukturze placówki znajduje się także Podkarpackie Centrum Onkologii wspólnie z przychodnią wojewódzką. Kontrakt szpitala z Narodowym Funduszem Zdrowia na 2010 rok wynosi 109,8 mln zł, w tym na leczenie szpitalne – około 95 mln zł. Chemioterapia ma wartość powyżej 15 mln zł, teleradioterapia – 4,56 mln zł, a brachyterapia – 612 tys. zł. Największe umowy w ramach leczenia stacjonarnego obejmują położnictwo i ginekologię – ok. 10,5 mln zł i neonatologię – powyżej 7 mln zł.


Czym jest Rzeszów: 5 mln zł na nowy znaczenie w Leczenie R .