spółka kapitału starcie co to znaczy

Co to jest Spółka bez kapitału na starcie niczego nie zmieni. Co znaczy: kapitału na starcie.

Czy przydatne?

Spółka bez kapitału na starcie niczego nie zmieni definicja

Co znaczy:

Stanisław Kwiatkowski, Dyrektor WSZ w Płockufirma bez kapitału na starcie niczego nie zmieni

Stanisław Kwiatkowski, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku i uczestnik zbliżającej się VIII edycji Forum Medmarket uważa, iż przekształcenie szpitala w firmy bez jej dokapitalizowania nie przyniosłoby korzyści.
- Moim zdaniem samo przekształcenie szpitala w spółkę, bez jego dokapitalizowania przynajmniej w stawce kilkunastu mln zł, nie ma sensu. Szpital potrzebuje pieniędzy na inwestycje, nasza placówka musi na przykład dostosować się do standardów wymaganych przesz ministerstwo zdrowia, a na to potrzeba funduszy. Z kolei jeśli mamy się przekształcić dla zasady, to ja i załoga będziemy przeciw. Oprócz tego uważam, iż pracownicy powinni być w części współudziałowcami firmy. Patrząc na prywatyzację innych przedsiębiorstw, załoga otrzymywała 15 procent majątku, ustawa o działalności leczniczej tego nie zapewnia – informuje Stanisław Kwiatkowski.


aktualnie nie ma planów przekształcenia Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku w spółkę. - Nasz szpital ma stabilną sytuację finansową. NFZ zapłacił nam za nadwykonania za i półrocze tego roku i to pozwoliło nam się zbilansować. Jeżeli otrzymamy kapitał za nadwykonania również za II półrocze, to uznam ten rok za udany – podsumowuje Stanisław Kwiatkowski.
R E K L A M A


VIII FORUM POLSKICH SZPITALI MEDMARKET 2011


24 listopada 2011, Hotel Hilton, Warszawa


W dyskusji o warunkach powodzenia procesu przekształcania SP ZOZ-ów w firmy prawa handlowego wezmą udział między innymidyrektorzy publicznych szpitali i przedstawiciele organów założycielskich


strona konferencji
program
prelegenci i paneliści
zamówienie karty wstępu

Swój udział zgłosiło już powyżej 100 osób reprezentujących segment publicznej służby zdrowia


Dla przedstawicieli dyrekcji szpitali publicznych i niepublicznych szpitali samorządowych udział w konferencji jest bezpłatny.


Zapraszamy do udziału!


Czym jest Spółka bez kapitału na znaczenie w Leczenie S .