szpital brzozowie nowy oddział co to znaczy

Co to jest Szpital w Brzozowie: nowy oddział za 20 mln zl. Co znaczy: oddział za 20 mln zl W.

Czy przydatne?

Szpital w Brzozowie: nowy oddział za 20 mln zl definicja

Co znaczy:

Dofinansowanie z budżetu wojewodySzpital w Brzozowie: nowy oddział za 20 mln zl

W Podkarpackim Ośrodku Onkologicznym w Brzozowie powstaje nowy oddział onkologii dziecięcej. Zakończono już pierwszy faza robót wykończeniowych. Całkowity wydatek inwestycji to ok. 20 mln złotych. Projekt jest dofinansowany z budżetu wojewody.
Oddział powstaje w zupełnie nowym obiekcie. Jak informuje Dariusz Bryś, zastępca dyrektora do spraw organizacyjno-administracyjnych, jeszcze w tym roku powinien się zakończyć drugi faza prac wykończeniowych, a w kolejnych miesiącach zaczną się działania powiązane z wyposażeniem oddziału.


– Termin oddania obiektu do użytku jest uzależniony od możliwości finansowych szpitala – zastrzega Dariusz Bryś.

Szpital zainwestował już 6 mln zł w ten projekt, następnych 10 mln zł ma dostać od wojewody woj. podkarpackiego. Aktualnie, poza budową nowego oddziału, szpital jest zaangażowany w zmianę elewacji na budynku. Prace powiązane z tą inwestycją prawdopodobnie zakończą się jeszcze w lipcu tego roku.


W Szpitalu Specjalistycznym w Brzozowie pośrodku ostatnich trzech lat dokonano inwestycji o wartości kilkadziesięciu mln zł. Najpierw tego roku oddano do użytku nowy oddział ortopedii onkologicznej. W ostatnim czasie powstała również nowa sala operacyjna, a w pozostałych trzech już istniejących salach wykonano generalne remonty i wyposażono je w nowe sprzęty, między innymi lampy, stoły i aparaty do znieczuleń.


Podkarpacki Ośrodek Onkologiczny w Brzozowie jest największą placówką publiczną na Podkarpaciu, specjalizującą się w leczeniu i opiece nad pacjentami onkologicznymi. W szpitalu działają aktualnie oddziały: chirurgii ogólnej, chirurgii onkologicznej, ortopedii onkologicznej, radioterapii, chemioterapii, dziecięcy, noworodkowy, ginekologiczno-położniczy, neurologii z pododdziałem udarowym, reumatologii, chorób wewnętrznych, anestezjologii i intensywnej terapii, blok operacyjny, izba przyjęć, oddział pomocy doraźnej w Nozdrzu i pododdział onkologii ginekologicznej. Na terenie placówki działają także dwa oddziały dzienne: chemioterapii i hematologii i psychiatryczny.


W szpitalu hospitalizowani są zarówno pacjenci z Podkarpacia, jak i z innych regionów państwie, między innymi z woj. małopolskiego i świętokrzyskiego.Czym jest Szpital w Brzozowie: nowy znaczenie w Leczenie S .