ochrona zdrowia potrzebuje co to znaczy

Co to jest Ochrona zdrowia potrzebuje doradztwa biznesowego. Co znaczy: potrzebuje doradztwa.

Czy przydatne?

Ochrona zdrowia potrzebuje doradztwa biznesowego definicja

Co znaczy:

Forum Polskich Szpitali MedMarket 2011Ochrona zdrowia potrzebuje doradztwa biznesowego

obszar ochrony zdrowia jest bardzo perspektywiczny, lecz potrzebuje doradztwa biznesowego, by rozwijać się w dobrym kierunku. Ta branża się wymienia, więc trzeba umieć się dopasować. W realizacji tego celu pomaga wykonania audytu.
Jarosław WachAutor: PwCgłówne jest obserwowanie otoczenia i podejmowanie dobrych decyzji w odpowiednim momencie. by jednak efektywnie zarządzać spółką, trzeba dokonywać analiz. Dzięki nim można dojść do wniosków, w jakim kierunku szpital powinien się rozwijać. W moim przekonaniu, szpitale potrzebują audytu, dzięki któremu można określić szanse i zagrożenia.


Doradca nie ma gotowych recept, lecz są nieocenione zalety korzystania z pomocy zewnętrznej. W pierwszej kolejności daje to gwarancję niezależności i zobiektywizowania opinii na temat danej placówki. Wewnętrzne kontrole tego nie dają, ponieważ pracownicy szpitala są wciągnięci w strukturę jego funkcjonowania i nie są w stanie zauważyć pewnych niedoskonałości, a nawet jeżeli je widzą, to regularnie zakładają, iż problemu nie da się rozwiązać. Audyty wewnętrzne regularnie prowadzą do wniosku, iż winny jest NFZ. Nie twierdzę, iż tak nie jest, lecz taki wniosek nie prowadzi szpitala w kierunku konstruktywnego rozwoju. Doradca zewnętrzy potrafi spojrzeć na dany szpital z wiele szerszej perspektywy.


Zakres prac analitycznych nigdy nie wygląda tak samo, bo jest uzależniony od celu, w jakim konkretna badanie ma być przeprowadzona. Analizy mogą dotyczyć wielu kwestii, od zmierzenia efektywności operacyjnej oddziałów szpitalnych po restrukturyzację całej placówki. Dlatego można wyeliminować szereg niedoskonałości w funkcjonowaniu jednostek ochrony zdrowia.

Doradztwo zewnętrzne daje efekty trojakiego rodzaju. Zdajemy sobie sprawę, iż na szereg wniosków klient reaguje informując nas, ze już o nich wie. Zdarza się jednak, ze kadra zarządzająca nie widzi rozwiązania dla danego problemu, a my jesteśmy w stanie je zaproponować. Spółka PwC również zajmuje się monitorowaniem całego rynku, toteż dużo się można od nas nauczyć. by określić kierunki rozwoju konkretnej placówki, czasem nie wystarczy tylko przyjrzeć się rynkom regionalnym. Warto dodatkowo spojrzeć na to w aspekcie globalnym.


Czym jest Ochrona zdrowia potrzebuje znaczenie w Leczenie O .