odszkodowanie dochód co to znaczy

Co to jest Odszkodowanie to dochód. Co znaczy: to dochód Szpital w Bytowie od stycznia 2012 roku.

Czy przydatne?

Odszkodowanie to dochód definicja

Co znaczy:

Piotr Karankowski, prezes szpitala w BytowieOdszkodowanie to dochód

Szpital w Bytowie od stycznia 2012 roku będzie realizować usługi chirurgiczne i anestezjologiczne w nowych oddziałach stworzonych po pożarze w placówce w Miastku. Firma uzyskała dokapitalizowanie i odszkodowanie, od którego zapłaci podatek.
Odszkodowanie jest opodatkowanym przychodemAutor: Shutterstock- Pomoc powiatu została nam przekazana na zasadzie dokapitalizowania firmy – mówi Piotr Karankowski, prezes firmy Szpital Powiatu Bytowskiego. – Dzięki zarówno starostwu, jak i miastu Miastko i lokalnemu komitetowi odbudowy szpitala mogliśmy nie ograniczyć się tylko do naprawy szkód, lecz również przeprowadziliśmy modernizację części sal chorych i instalacji szpitalnych. Uzyskaliśmy również odszkodowanie z PZU w wysokości 900 tys. zł, o następne 750 tys. zł właśnie występujemy. Od tych kwot jednak musimy zapłacić 19 procent podatku, gdyż odszkodowanie traktowane jest jako przychód w odróżnieniu do dokapitalizowania.


firma przynosi zyski, dlatego podatek od stawki odszkodowania jest niezbędny. Gdyby notowała stratę w wysokości równej wartości odszkodowania, podatku nie musiałaby płacić. > firma jednak w 2011 roku, mimo pożaru i zniszczonej infrastruktury, utrzymała kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia na świadczenie usług, wykonując je w lokalizacjach zastępczych. Dzięki pozyskanym środkom do końca 2011 roku blok operacyjny zostanie zaopatrzony w nowy sprzęt o wartości powyżej 900 tys. zł.


Szpital na razie jednak nie uruchomi usług rehabilitacyjnych dla dzieci.


- Nie jestem w stanie zaplanować i sfinansować tego projektu, aczkolwiek raczej problemy dotyczą kwestii kadrowych. Jest zwyczajnie za niewiele rehabilitantów. – mówi Piotr Karankowski.


Szpital Powiatu Bytowskiego prowadzi placówki w dwóch lokalizacjach: w Bytowie i Miastku. Kontrakt firmy z Narodowym Funduszem Zdrowia w 2011 roku wynosi 36,85 mln zł. Na leczenie szpitalne jest przeznaczone 26,57 mln zł. > firma funkcjonuje od 1 lipca 2009 roku. Rozpoczęła działalność bez zadłużenia.R E K L A M A


VIII FORUM POLSKICH SZPITALI MEDMARKET 2011


24 listopada 2011, Hotel Hilton, Warszawa


W dyskusji o warunkach powodzenia procesu przekształcania SP ZOZ-ów w firmy prawa handlowego wezmą udział między innymidyrektorzy publicznych szpitali i przedstawiciele organów założycielskich


strona konferencji
program
prelegenci i paneliści
zamówienie karty wstępu

Swój udział zgłosiło już powyżej 100 osób reprezentujących segment publicznej służby zdrowia


Dla przedstawicieli dyrekcji szpitali publicznych i niepublicznych szpitali samorządowych udział w konferencji jest bezpłatny.


Zapraszamy do udziału!


Czym jest Odszkodowanie to dochód znaczenie w Leczenie O .