medical dostawa sprzętu co to znaczy

Co to jest OK Medical: dostawa sprzętu dla teleradiologii. Co znaczy: dostawa sprzętu dla.

Czy przydatne?

OK Medical: dostawa sprzętu dla teleradiologii definicja

Co znaczy:

Relizacja projektu w krakowskich szpitalachOK Medical: dostawa sprzętu dla teleradiologii

OK Medical kończy sprawdzanie funkcjonowania zintegrowanego z siecią informatyczną sprzętu do teleradiologii w ramach projektu realizowanego poprzez krakowskie szpitale - im. Rydygiera i Jana Pawła II. Spółka dostarczyła sprzęt w roku 2010.


W części dotyczącej szpitala im. Rydygiera projekt kosztował około 5 mln zł. Jego założeniem było ucyfrowienie istniejących aparatów rentgenowskich i zakup nowych, a również integracja informatycznych mechanizmów szpitalnych i wdrożenie mechanizmu archwizacji plików obrazowych. Podwykonawcami OK Medical były takie spółki jak EsaProjekt, Agfa, Synektik. W sumie szpital kupił pięć aparatów rentgenowskich stacjonarnych, przewoźnych i z przeznaczeniem na blok operacyjny, mechanizmy do ucyfrowienia aparatów analogowych i integracja RIS, HIS i PACS. Siecią mają być przesyłane wszystkie badania obrazowe łącznie z badaniami ultrasonograficznymi i tomograficznymi. Całość jest częścią Centrum Rozwoju Badań i Technologii Medycznych, które otrzymało dofinansowanie unijne.

Szpital aktualnie prowadzony poprzez spółkę prawa handlowego jest sporym centrum chirurgicznym. Co roku w placówce realizowanych było ok.10 tys. zabiegów, pomiędzy innymi: wszczepiania endoprotez, rozruszników i operacji okulistycznych. W ramach hospitalizacji całodobowej przyjmowanych było 30 tys. pacjentów, a w samych poradniach liczba pacjentów, którym udzielano porad wynosiła 140 tys. rocznie.

OK Medical Systems dostarcza aparaturę medyczną począwszy od USG, EKG i kardiomonitorów, przez aparaturę do diagnostyki obrazowej kończąc na systemach sieciowych IT PACS-ach i RISach. Wyposaża oddziały intensywnej opieki medycznej i specjalistyczne oddziały ratunkowe.

Spółka specjalizuje się w kompleksowych dostawach dla przychodni i szpitali.
Spółka posiada 20-letnie doświadczenie w branży medycznej, współpracuje z różnymi autorytetami naukowymi. W swojej ofercie
spółka reprezentuje znanych producentów aparatury medycznej takich jak: Hitachi, Konica Minolta, DMS, Technix., Fukuda.

Czym jest OK Medical: dostawa sprzętu znaczenie w Leczenie O .