oława nowa droga ułatwi dojazd co to znaczy

Co to jest Oława: Nowa droga ułatwi dojazd na SOR. Co znaczy: SOR W bezpośrednim sąsiedztwie.

Czy przydatne?

Oława: Nowa droga ułatwi dojazd na SOR definicja

Co znaczy:

Inwestycje w szpitaluOława: Nowa droga ułatwi dojazd na SOR

W bezpośrednim sąsiedztwie szpitala w Oławie (woj. dolnośląskie) budowana jest droga wewnętrzna, która przebiegać będzie tuż w okolicy powstającego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego i pracowni diagnostyki obrazowej.
W ocenie starostwa powiatowego, powstająca droga ułatwi dojazd do szpitala, a w pierwszej kolejności przyczyni się do skrócenia czasu transportu osób, wymagających udzielenia pomocy medycznej do przyszpitalnego oddziału ratunkowego.


Droga połączy ulicę Kutrowskiego i Baczyńskiego. Przedsięwzięcie wykonywane jest poprzez samorząd powiatowy i dofinansowane poprzez gminę miejską Oława. Całość kosztować będzie nieco powyżej 700 tys. złotych, z czego 200 tys. zł pochodzić będzie z budżetu oławskiej gminy. Prace budowlane rozpoczęły się w lipcu i wedle umową mają potrwać do końca listopada tego roku.


Teren, przy którym powstaje droga jest dużym placem budowy. W rejonie trwają prace powiązane z modernizacją Szpitalnego Oddziału Ratunkowego i diagnostyki obrazowej. Inwestycja obejmuje zarówno rozbudowę, jak i zakup niezbędnego sprzętu. – Planujemy, iż projekt ten uda się zrealizować do końca roku - informuje Andrzej Dronsejko, dyrektor placówki. - Realizacja projektu wpłynie na powiększenie możliwości wykonywania zabiegów przy pełnej kooperacji ekspertów wielu dziedzin medycyny, w szczególności w nagłych sytuacjach. Ponadto zapewni leczenie w oddziale o najwyższym standardzie sprzętowym – dodaje Andrzej Dronsejko.


Czym jest Oława: Nowa droga ułatwi znaczenie w Leczenie O .