oleśnica udziałowiec co to znaczy

Co to jest Oleśnica: Udziałowiec dla szpitalnej spółki. Co znaczy: Udziałowiec dla szpitalnej firmy.

Czy przydatne?

Oleśnica: Udziałowiec dla szpitalnej spółki definicja

Co znaczy:

Zmiany formuły prawnej funkcjonowania szpitalaOleśnica: Udziałowiec dla szpitalnej firmy

Starostwo Powiatowe w Oleśnicy rozważa pozyskanie udziałowca do tworzonej szpitalnej firmy prawa handlowego. Na razie prowadzi rozmowy z Polsko-Amerykańskimi Klinikami Serca, firmą EMC Instytut Medyczny i PCZ na temat warunków współpracy.
- Uchwała o przekształceniu szpitala została już podjęta poprzez radnych poprzedniej kadencji – mówi Sławomir Pytel, wicestarosta powiatu oleśnickiego. – Jeszcze nie przesądzamy, czy udziałowiec obejmie przewarzająca część, czy mniejszość udziałów firmie i czy nastąpi to na kroku jej tworzenia, czy także już po przekształceniu szpitala. Naszym celem jest poprawa warunków leczenia w placówce i podniesienie jakości usług.


Wszystkie trzy firmy przedstawiły swoje koncepcje współpracy. PCZ jest zainteresowany zakupem szpitala. EMC nie wyklucza żadnej opcji współpracy - podobnie jak PAKS, który aktualnie dzierżawi pomieszczenia pod pracownie tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego.


Starostwo rozważa również współpracę z placówką w Namysłowie, która już teraz funkcjonuje jako firma prawa handlowego.


- Na razie dyskutowane jest powstanie wspólnej logistyki, np. zaplecza takiego jak pralnia, dezynfekcja – mówi Sławomir Pytel.


Powiatowy Zespół Szpitali w Oleśnicy powstał z połączenia Szpitala im. J. Dietla w Oleśnicy i Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Sycowie. Obszarem działania Powiatowego Zespołu Szpitali jest teren powiatu oleśnickiego. Kontrakt placówki z Narodowym Funduszem Zdrowia wynosi w 2011 roku 27,5 mln zł. Na leczenie szpitalne jest przeznaczone 18,3 mln zł. Umowy o największej wartości obejmują świadczenia z zakresu leczenia chorób wewnętrznych – 6,5 mln zł, chirurgii ogólnej – 4,47 mln zł, pediatrii – 2,65 mln zł.


Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca zostały założone w 2000 roku poprzez grupę lekarzy z Polski i Stanów Zjednoczonych w celu powstania sieci nowoczesnych oddziałów kardiologicznych i angiologicznych. Oddziały PAKS mieszczą się w Ustroniu, Bielsku-Białej, Dąbrowie Górniczej, Kędzierzynie-Koźlu, Starachowicach, Mielcu, Polanicy Zdroju, Nysie, Tychach i Chrzanowie.


EMC w Polsce posiada osiem szpitali zlokalizowanych we Wrocławiu, Ozimku, Ząbkowicach Śląskich, Kamieniu Pomorskim, Świebodzicach, Kowarach, Katowicach i Piasecznie. Do firmy należą cztery przychodnie (zespół przychodni „Lubmed” w Lubinie, gabinet przy Łowieckiej we Wrocławiu, zespół przychodni „Formica” we Wrocławiu i „Medycyna Familijna” w Katowicach). Wartość wszystkich kontraktów firmy zawartych z NFZ na rok 2011 poprzez placówek należące do EMC wynosi około 100 mln zł.


ekipa Kapitałowa PCZ złożona jest z 11 podmiotów. Posiada w sektorze usług medycznych 4 NZOZ-y, w tym 4 szpitale, 5 przychodni, pogotowie ratunkowe i laboratorium diagnostyczne i świadczy usługi dla 400 tys. pacjentów rocznie.


Czym jest Oleśnica: Udziałowiec dla znaczenie w Leczenie O .