olsztyn kolektory słoneczne co to znaczy

Co to jest Olsztyn: 1,39 mln zł na kolektory słoneczne. Co znaczy: kolektory słoneczne Szpital.

Czy przydatne?

Olsztyn: 1,39 mln zł na kolektory słoneczne definicja

Co znaczy:

Inwestycja ze wsparciem unijnymOlsztyn: 1,39 mln zł na kolektory słoneczne

Szpital MSWiA w Olsztynie podpisał umowę na dofinansowanie w wysokości 666 tys. zł. inwestycji w 150 kolektorów słonecznych. Wartość projektu jest szacowana na 1,39 mln zł. Zakończenie jego realizacji ma nastąpić jesienią 2011 roku.
Umowa została podpisana z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska w Olsztynie. Łączna powierzchnia kolektorów ma wynieść 370 m kw.

Szpital stanowi kompleks budynków mieszczących szpitalny oddział ratunkowy, 12 oddziałów, 17 poradni specjalistycznych, zakład radioterapii. Dysponuje 367 łóżkami w salach jedno, dwu i trzyosobowych, zaopatrzonych w oddzielne łazienki, toalety i telewizor. Zatrudnionych jest powyżej 600 pracowników. Poliklinika olsztyńska prowadzi oddziały: kliniczny ratunkowy, kliniczny chirurgii onkologicznej, kliniczny chemioterapii, kliniczny radioterapii, chirurgii ogólnej, anestezjologii i intensywnej terapii, chirurgii urazowo-ortopedycznej z pododdziałem chirurgii plastycznej i chirurgii ręki, oddział chorób wewnętrznych i diagnostyki onkologicznej i ginekologiczny i ginekologii onkologicznej, otolaryngologiczny, neurologii, rehabilitacyjny i medycyny paliatywnej. Zakład Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji z Warmińsko-Mazurskim Centrum Onkologii w Olsztynie miał pierwszą pozycje w ogólnopolskim rankingu szpitali „Rzeczpospolitej” 2010.

Kontrakt szpitala wspólnie z Warmińskim Centrum Onkologii z Narodowym Funduszem Zdrowia na 2010 rok wynosiła 57 mln zł, w tym na leczenie szpitalne – 50,76 mln zł. Teleradioterapia i brachyterapia miały wartość 21 mln zł.


Czym jest Olsztyn: 1,39 mln zł na znaczenie w Leczenie O .