instalację solarną\ olsztyn co to znaczy

Co to jest Olsztyn: 240 tys. zł na instalację solarną. Co znaczy: instalację solarną Szpital.

Czy przydatne?

Olsztyn: 240 tys. zł na instalację solarną definicja

Co znaczy:

Inwestycja środowiskowa w szpitaluOlsztyn: 240 tys. zł na instalację solarną

Szpital Gruźlicy i Chorób Płuc w Olsztynie inwestuje w 24 kolektory słoneczne do podgrzewania wody w sezonie wiosenno-letnim. Pierwsze efekty projektu powinny być widoczne już pod koniec 2011 roku. Pełen rozruch jest zakładany na sezon 2012 roku. Wydatek projektu to 240 tys zł.
- Z tytułu takich inwestycji są zawsze oszczędności, gdyż wiosną i latem wyłączany jest piec centralnego ogrzewania, a ciepła woda jest uzyskiwana dzięki energii słonecznej przy wspomaganiu w okresie pochmurnych dni instalacją gazową – mówi Krzysztof Aramowicz- z-ca dyrektora do spraw technicznych placówki.


Szpital uzyskał współfinansowanie projektu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Fundusz przyznaje dofinansowanie pod warunkiem spełnienia odpowiednich wymagań środowiskowych. Szpital mieści się w przedwojennym, dwupiętrowym budynku.


Szpital Chorób Płuc w Olsztynie prowadzi pięć oddziałów: chemioterapii nowotworów płuc, gruźlicy z pododdziałem diagnostyczno-terapeutycznym, pulmonologiczny z ośrodkiem zaburzeń oddychania w okresie snu, pulmonologiczny z pododdzialem alergologii oddechowej, rehabilitacji pulmonologicznej. Placówka w swojej strukturze posiada również ośrodek rehabilitacji dziennej i ośrodek zaburzeń oddychania w okresie snu. Posiada pracownie tomografii komputerowej, bronchoskopii, badań czynnościowych i diagnostyki alergologicznej, diagnostyki laboratoryjnej i obrazowej. Przy placówce funkcjonuje sześć poradni specjalistycznych, w tym onkologiczna i gruźlicy.


Czym jest Olsztyn: 240 tys. zł na znaczenie w Leczenie O .