olsztyn kosztowne terapie co to znaczy

Co to jest Olsztyn: Kosztowne terapie pogryzionych przez psy. Co znaczy: pogryzionych poprzez psy.

Czy przydatne?

Olsztyn: Kosztowne terapie pogryzionych przez psy definicja

Co znaczy:

Finansowanie leczeniaOlsztyn: Kosztowne terapie pogryzionych poprzez psy

wydatki leczenia ran odniesionych wskutek pogryzień poprzez psy mogą wahać się od kilkuset zł do nawet kilkudziesięciu tys. przy wykorzystaniu technik chirurgii rekonstrukcyjnej. poprzez połowę tego roku w Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie z tego powodu było leczonych 54 pacjentów.
Szpital posiada umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia w dziedzinie chirurgii dziecięcej. Ma ona wartość 8,2 mln zł w 2011 roku. Średni czas hospitalizacji pogryzionego dziecka waha się od kilku dni do – w razie ciężkich obrażeń – kilku tygodni. Od lipca 2011 roku drobne rany wymagające jedynie szycia mogą być leczone w ramach opieki ambulatoryjnej. Świadczenia AOS w dziedzinie chirurgii dziecięcej w szpitalu dziecięcym mają wartość w 2011 roku powyżej mln złotych przy średniej cenie punktu 9 zł.


w dziedzinie kontraktu na świadczenia chirurgii dziecięcej w szpitalu placówka dysponuje kontraktem w wysokości 161 473 punkty z wartością punktu na poziomie 51 złotych. Znaczy to, iż przy założeniu wydatków leczenia na poziomie 20 tys. zł za pacjenta hospitalizowanego poprzez 30 dni zrealizowane jest świadczenie o liczbie punktów 392. Przy takich założeniach przy posiadanej wartości punktowej kontraktu na chirurgię dziecięcą szpital może rocznie przyjąć ok. 30 pacjentów bez generowania utraty.


Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy prowadzi aktualnie 14 oddziałów i powyżej 30 poradni specjalistycznych. Rocznie hospitalizuje ok. 20 tys. pacjentów i udziela 250 tys. porad specjalistycznych i zabiegów rehabilitacyjnych. Kontrakt placówki z Narodowym Funduszem Zdrowia w 2011 roku wynosi 52 mln zł, w tym na leczenie szpitalne przeznaczono powyżej 43 mln zł. Umowy o największej wartości finansują świadczenia z zakresu chirurgii dziecięcej – 8,2 mln zł, pediatrii – 6,86 mln zł, anestezjologii i intensywnej terapii – 4,56 mln zł. Placówka prowadzi również specjalistyczne programy terapeutyczne o wartości 5 mln zł i chemioterapię o wartości powyżej 1 mln złotych. Szpital prowadzi również trzy odpłatne miejsca chirurgii rekonstrukcyjnej.


Czym jest Olsztyn: Kosztowne terapie znaczenie w Leczenie O .