olsztyn otwarcie apteki co to znaczy

Co to jest Olsztyn: Otwarcie apteki cytostatyków. Co znaczy: apteki cytostatyków Samodzielny.

Czy przydatne?

Olsztyn: Otwarcie apteki cytostatyków definicja

Co znaczy:

Pierwszy faza modernizacji skończonyOlsztyn: Otwarcie apteki cytostatyków

Samodzielny Publiczny Zespół Gruźlicy i Chorób Płuc w Olsztynie 21 lipca 2010 roku otworzy nową aptekę szpitalną, która powstała kosztem blisko 451 tys. zł. Zajmuje powierzchnię 230 m kw. To jest jedyna apteka w woj., która ma pomieszczenie do rozpuszczania cytostatyków.
Modernizacja jest częścią projektu współfinansowanego poprzez Unię Europejską, który aktualnie placówka realizuje. Projekt pod nazwą „Rozszerzenie zakresu i poprawa jakości usług medycznych SPZGiChP w Olsztynie przez modernizację pomieszczeń i zakup wyposażenia”, zakłada prócz modernizacji pomieszczeń aptecznych, również utworzenie pododdziału gruźlicy prątkującej, przeniesienie poradni w okolicę izby przyjęć i utworzenie tam centrum diagnostycznego. Całość zadania wyniesie powyżej 3 miliony złotych.

Apteka szpitalna ma za zadanie zapewnić poprawne zaopatrzenie oddziałów szpitala. Do chwili obecnej znajdowała się na parterze budynku administracyjnego. Apteka została podzielona na dwie niezależne części. Pierwsza część to apteka właściwa z izbą ekspedycyjną i komorą przyjęć leków, dostępnymi z przedsionka – jedynego pomieszczenia apteki, do którego dostęp mają osoby z zewnątrz. Pozostała część pomieszczeń dostępna jest jedynie dla personelu apteki. Druga część apteki, oddzielona korytarzem od apteki właściwej, posiadająca zamykane wejście, jest niezależną funkcjonalną pracownią leku cytostatycznego (przejmująca wymagania istniejącego w szpitalu dygestorium).

Szpital prowadzi pięć oddziałów, w tym chemioterapii nowotworów płuc, gruźlicy, rehabilitacji pulmonologicznej. Przy szpitalu funkcjonuje również ośrodek zaburzeń oddychania w okresie snu, pracownia bronchoskopii, tomografii komputerowej, diagnostyki obrazowej. Placówka prowadzi również pięć poradni specjalistycznych i ośrodek dziennego leczenia tlenem.


Czym jest Olsztyn: Otwarcie apteki znaczenie w Leczenie O .