olsztyn rezonans szpitalu co to znaczy

Co to jest Olsztyn: Rezonans w szpitalu UWM za 7,9 mln zł. Co znaczy: UWM za 7,9 mln zł Siemens.

Czy przydatne?

Olsztyn: Rezonans w szpitalu UWM za 7,9 mln zł definicja

Co znaczy:

dokładna diagnostyka obrazowaOlsztyn: Rezonans w szpitalu UWM za 7,9 mln zł

Siemens sprzedał trzyteslowy rezonans magnetyczny Szpitalowi Uniwersyteckiemu w Olsztynie za 7,9 mln zł. Zakup był finansowany z programu dla ściany wschodniej. To jest trzeci w Polsce tak nowoczesny aparat.
Rezonans może wykonać 3-4 ekspozycje pośrodku godziny. Służy do diagnostyki zarówno tkanek miękkich, jak i twardych. Został kupiony zarówno na potrzeby świadczonych usług medycznych, jak i dydaktyki.

Szpital zatrudnia 227 osób na umowę o pracę i 48 na umowach cywilno-prawnych. Prowadzi siedem oddziałów, w tym neurologiczny, neurochirurgiczny z klinika neurochirurgii, otolaryngologiczny, chirurgii ogólnej, anestezjologii i intensywnej terapii. Szpital utworzono na bazie majątku szpitala wojskowego, którego przekazanie nastąpiło w kwietniu 2009 roku. Przy placówce funkcjonują również poradnie specjalistyczne. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski jest jednym z najmłodszych w Polsce. Powstał w 1999 roku z połączenia Akademii Rolniczo-Technicznej i Wyższej Szkoły Pedagogicznej. Kierunek lekarski otwarto w roku akademickim 2008/2009.

Siemens Sp. z ograniczoną odpowiedzialnością w Polsce stanowi grupę 20 spółek produkcyjnych, handlowych i usługowych, powiązanych kapitałowo z macierzystym koncernem Siemensa i reprezentujących różne jego branże. Na krajowym rynku istnieje od 1991 roku. Jednym z sektorów działalności spółki jest obszar healthcare. W tym zakresie firma jest dostawcą sprzętu diagnostycznego i terapeutycznego i mechanizmów informatycznych do placówek służby zdrowia. W ofercie spółki znajduje się aparatura diagnostyczna dla ultrasonografii, tomografii komputerowej i rentgenodiagnostyki, a również zestawy audioterapeutyczne. Siemens produkuje również urządzenia do angiografii i kardioangiografii, sprzęt dla medycyny nuklearnej i urządzenia wykorzystujące metodę rezonansu magnetycznego w układzie otwartym.


Czym jest Olsztyn: Rezonans w szpitalu znaczenie w Leczenie O .