olsztyn umową szpitalem co to znaczy

Co to jest Olsztyn: UHC z umową ze szpitalem chorób płuc. Co znaczy: szpitalem chorób płuc UHC.

Czy przydatne?

Olsztyn: UHC z umową ze szpitalem chorób płuc definicja

Co znaczy:

Informatyzacja za 1,7 mln złOlsztyn: UHC z umową ze szpitalem chorób płuc

UHC ucyfrowi i zinformatyzuje Samodzielny Publiczny Zespół Gruźlicy i Chorób Płuc za 1,7 mln zł. Projekt jest współfinansowany w wysokości 1,4 mln zł ze środków unijnych województwa warmińsko-mazurskiego.
- Projekt zakłada pełną informatyzację i skomputeryzowanie wszystkich komórek szpitala, wykonanie odpowiednich instalacji, ucyfrowienie diagnostyki obrazowej i dostarczenie sprzętu – mówi Iwona Petryna, dyrektor szpitala. - Aktualnie podpisujemy umowę.

UHC będzie dostarczała zarówno fundamentalne mechanizmy rejestrujące HIS, jak i archiwizujące obrazy na przykład PACS. Systemami będą objęte wszystkie oddziały szpitala i laboratorium. Spółka będzie również dostarczała oprogramowanie. Termin realizacji zamówienia to koniec lutego 2011 roku. Jednak dostawa i instalacja sprzętu informatycznego do serwerowni wspólnie z niezbędnym oprogramowaniem nastąpi do końca lipca 2010 roku, a dostawa pozostałego sprzętu informatycznego do końca września 2010 roku. Gwarancja na oprogramowanie i sprzęt wynosić będzie 24 miesiące.

Szpital, który 5 lat temu był przeznaczony do likwidacji i miał stratę 3 mln zł w 2009 roku wypracował bonusy rezultat finansowy mimo nadwykonań na kwotę 750 tys. zł.

Placówka 14 maja 2010 roku otrzyma certyfikat jakości Centrum Monitorowania Jakości z Krakowa. Szpital dysponuje 200 łóżkami. Otworzył pierwszy w woj. Ośrodek Zaburzeń Oddychania w okresie Snu, uruchomił również nowe świadczenie medyczne – odczulanie na jady owadów błonkoskrzydłych. Szpital prowadzi 7 oddziałów, w tym chemioterapii nowotworów płuc. Przy placówce funkcjonuje 6 poradni specjalistycznych, w tym domowego leczenia tlenem. Szpital prowadzi również 5 pracowni diagnostycznych.

UHC jest producentem oprogramowania dla sektora medycznego. Firma ma w ofercie mechanizmy ambulatoryjne, mechanizmy szpitalne, kalkulacje wydatków i controlling w służbie zdrowia, kompleksowe rozwiązania dla radiologii, wdrażanie oferowanych rozwiązań informatycznych, nadzorowanie i konserwacja oferowanych mechanizmów informatycznych, outsourcing oprogramowania dla służby zdrowia, wykonywanie oprogramowania na zamówienie i współpraca zagraniczna.


Czym jest Olsztyn: UHC z umową ze znaczenie w Leczenie O .