omega zwiększenie liczby badań co to znaczy

Co to jest Omega: zwiększenie liczby badań. Co znaczy: liczby badań Centrum Medyczne Omega z Płocka.

Czy przydatne?

Omega: zwiększenie liczby badań definicja

Co znaczy:

Oferta diagnostyczna Centrum MedycznegoOmega: powiększenie liczby badań

Centrum Medyczne Omega z Płocka stara się o kontrakt z Uurzędem Miasta na wykonywanie u kobiet w wieku 40-49 lat diagnostyki z zakresu mammografii, USG piersi i tarczycy i biopsji cienkoigłowej. Placówka wykonuje te usługi również komercyjnie.


Wydatek mammografii, która zawsze dzieje się na podstawie skierowania od lekarza, wynosi 100 zł, wydatek badania USG to 80 zł, a biopsji cienkoigłowej – 200 zł. Badania komercyjne wykonują zazwyczaj młodsze kobiety. Centrum wykonuje ok. 30 badań komercyjnej mammografii miesięcznie.

Placówka wykonuje badania profilaktyczne w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia kobietom w przedziale wiekowym 50-69 lat. Finansowanie w 2011 roku ma wartość 343 tys. zł. Zamówienie z Urzędu Miasta zwiększyłoby liczbę realizowanych badań o tys. rocznie z zakresu mammografii, 240- USG i 60- biopsji cienkoigłowej.

Centrum dysponuje mammografem cyfrowym spółki Siemens. Prócz diagnostyki chorób żeńskich i zaburzeń hormonalnych w poradni endokrynologicznej prowadzi diagnostykę osteoporozy. wydatek badania komercyjnego densytometrem wynosi 160 zł.

Centrum Medyczne Omega prowadzi dwie placówki w Płocku. Przy ul. Jasnej mieści się poradnia podstawowej opieki zdrowotnej, przy ul. Królewieckiej specjalistka. NZOZ Centrum Medyczne "Omega" zaczął działalność w 1999 roku. Prezesem firmy prowadzącej NZOZ jest Elżbieta Paczkowska-Worońko. Finansowanie z Narodowego Funduszu Zdrowia ma wartość w 2011 roku 1,3 mln zł, w tym blisko mln na jest przeznaczone na ambulatoryjną opiekę specjalistyczną.

Czym jest Omega: zwiększenie liczby znaczenie w Leczenie O .