onemed kupił firmę batt co to znaczy

Co to jest OneMed kupił firmę BATIST Medical. Co znaczy: firmę BATIST Medical OneMed, dystrybutor i.

Czy przydatne?

OneMed kupił firmę BATIST Medical definicja

Co znaczy:

Inwestycja w dystrybutora produktów medycznychOneMed kupił firmę BATIST Medical

OneMed, dystrybutor i hurtownik jednorazowych wyrobów medycznych w Europie Północnej kupił firmę BATIST Medical a.s., czołowego czeskiego dystrybutora produktów medycznych. Częścią Ekipy OneMed jest firma Hand-Prod oferująca produkty jednorazowe i towary medyczne.


Spółka BATIST Medical została kupiona od dotychczasowych właścicieli - Jaromira i Tomasa Mertlik. Od momentu założenia w 1992 roku spółka ta odnotowuje ciągły przyrost sprzedaży, która w 2010 roku wyniosła 299 mln koron czeskich przy zatrudnieniu 227 osób. BATIST jako część Ekipy OneMed uzyska pomiędzy innymi dostęp do nowych dostawców, w szczególności z Azji.

BATIST s.r.o. jest producentem wyrobów medycznych i dystrybutorem w Czechach i na rynkach państw sąsiednich, obsługując zarówno klientów publicznych jak i prywatnych. Jest czeską spółką założoną w 1992 roku. spółka jest obecna na rynku czeskim, słowackim i polskim. Ponadto, Batist eksportuje towary medyczne do wielu państw europejskich. BATIST Medical a.s. powstał przez wydzielenie części dystrybucyjnej z BATIST s.r.o. w roku 2010.

OneMed posiada spore doświadczenie w inwestowaniu w sektorze medycznym. Od 2006 roku, ekipa zakupiła kilka firm z tego sektora w celu konsolidacji swego udziału w rynku, równocześnie pracując nad integracją rynku medycznego i zwiększaniem zyskowności. Sprzedaż ekipy OneMed wzrosła ze 150 mln Euro w 2006 roku do blisko 400 mln Euro w 2010.

ekipa OneMed została utworzona w latach 2006-2009 z połączenia sześciu firm działających na rynku produktów medycznych obok Morza Bałtyckiego i przez zbycie wybranych aktywów niezwiązanych z działalnością. Wskutek tych transakcji OneMed jest aktualnie dystrybutorem hurtowym produktów medycznych w Europie Północnej, a zwłaszcza w Szwecji, Polsce, Finlandii, Danii, Norwegii i państwach bałtyckich.

Hand-Prod jest częścią ekipy OneMed od początku 2008 roku. Hand-Prod specjalizuje się w zaopatrywaniu rynku medycznego w produkty farmaceutyczne, diabetologiczne, medyczne środki ochronne, sprzęt medyczny i środki do dezynfekcji urządzeń, powierzchni i rąk.
Czym jest OneMed kupił firmę BATIST znaczenie w Leczenie O .