onkologia chirurgów ogólnych co to znaczy

Co to jest Onkologia dla chirurgów ogólnych. Co znaczy: chirurgów ogólnych Ministerstwo Zdrowia.

Czy przydatne?

Onkologia dla chirurgów ogólnych definicja

Co znaczy:

Ministerstwo Zdrowia - szkolenia dla lekarzyOnkologia dla chirurgów ogólnych

Ministerstwo Zdrowia rozpoczęło w 2011 roku finansowanie cyklu szkoleniowego w zakresie onkologii dla lekarzy ze specjalizacją z chirurgii ogólnej. Kursy odbywać się będą w siedmiu ośrodkach akademickich w całej Polsce.
Szkolenia w zakresie onkologii dla lekarzy ekspertów chirurgii ogólnej prowadzone są w ramach Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych. Szkolenie zdobyło status oficjalnego kursu Towarzystwa Chirurgów Polskich, a certyfikat jego ukończenia będzie równoznaczny z uzyskaniem zdolności TCHP z zakresie: diagnostyki nowotworów, postępowania terapeutycznego i opieki nad chorymi po leczeniu onkologicznym.
Program kursu szkoleniowego wykonywany jest w siedmiu polskich ośrodkach akademickich o najwyższym poziomie naukowym i znaczącym doświadczeniu w chirurgii onkologicznej. Kursy odbywają się w szpitalach akademickich w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Łodzi, Poznaniu, Szczecinie i Lublinie. Dziedzina cyklu szkoleniowego obejmuje zagadnienia z zakresu onkologi ogólnej, leczenia nowotworów żołądka, trzustki, wątroby i dróg żółciowych, jelita grubego, nerki i skóry i czerniaka.


Udział w szkoleniu finansowany jest w całości ze środków Ministerstwa Zdrowia. Koniecznym warunkiem kwalifikacji do udziału w szkoleniu jest posiadanie specjalizacji z chirurgii ogólnej.Wszystkie wiadomości dotyczące kursu i rejestracji znajdują się na witrynie internetowej:

www.onkologiadlachirurgow.pl


Czym jest Onkologia dla chirurgów znaczenie w Leczenie O .