onkologia spółce limitami co to znaczy

Co to jest Onkologia w spółce z limitami NFZ. Co znaczy: z limitami NFZ Przekształcenie wedle.

Czy przydatne?

Onkologia w spółce z limitami NFZ definicja

Co znaczy:

Antoni Kolbuch, dyr Szpital w BrzozowieOnkologia w firmie z limitami NFZ

Przekształcenie wedle finansowymi zapisami Ustawy o działalności leczniczej to dla Szpitala Specjalistycznego Podkarpackiego Ośrodka Onkologicznego pułapka. Szpital bilansowałby się i jako SP ZOZ, gdyby nie udzielał świadczeń poza zakontraktowany limit.
- Pacjentowi onkologicznemu trzeba pomóc niezwłocznie, gdyż każde opóźnienie skutkuje rozwój dolegliwości, pacjent może popaść w depresję i jego samopoczucie ulegnie pogorszeniu. Jednak wykonując świadczenia powyżej limit, generuję wydatki i zmuszam organ założycielski do przekształcenia. Błędnym kołem jest przypadek, kiedy raz świadczenia są traktowane jako ratujące życie, innym wspólnie – nie. Nie powinno mieć znaczenia to, czy są one realizowane ambulatoryjnie, ponieważ obejmuje je katalog świadczeń, którego ja nie wymyśliłem - mówi Antoni Kolbuch, dyrektor szpitala.- Chcę prowadzić szpital bez utraty, więc muszę ograniczać przyjęcia. Jeżeli zabraknie nam leków, możemy powiedzieć pacjentowi, by szukał innych szpitali, które jeszcze nie wykorzystały kontraktu. Przyjmować musimy tylko na procedury ratujące życie. Obecne prawo pozwala również na wystawienie faktury pacjentowi, który nie zmieścił się w limicie ustalonym w kontraktowaniu. Jednak w razie szpitala publicznego odbiór socjalny takiego posunięcia byłby zły. Zupełnie odmiennie niż w razie placówki niepublicznej.


Zdaniem dyrektora przekształcenie szpitala w spółkę nie zmieni rzeczywistości, gdzie szpital funkcjonuje, kierowanie pozostanie na tym samym poziomie.


- Firmy się nie boję. Lecz pani minister Kopacz mówi, iż nie wyobraża sobie wstrzymywania zapłaty za świadczenia onkologiczne - ja w czasie gdy mam dwie kwestie w sądzie o leczenie onkologiczne wykonane na kwotę łączną 14 mln zł – mówi Antoni Kolbuch. – Robię wszystko, tak aby pomagać ludziom chorym, utworzyć im jak idealne warunki. Pozyskujemy ekspertów, lecz nie wiem, czy mam to robić. Szpital w onkologii bardzo się rozwinął, a to, iż funkcjonuje jako powiatowy także pomaga, ponieważ nierzadko potrzebne są konsultacje z innych specjalności, jak interna czy ginekologia. lecz teraz wypada myśleć o ograniczeniu działalności.


Dyrektor szpitala w Brzozowie jest ekonomistą i posiada uprawnienia biegłego rewidenta. Szpital rozwinął działalność onkologiczną w ostatnich latach. Aktualnie zatrudnia 126 ekspertów z tej dziedziny. Wprowadza najnowocześniejsze światowe sposoby brachyterapii. W planie ma przygotowanie nowych warunków dla funkcjonujacych już oddziałów hematologii i chemioterapii, ich działalność ma zostać poszerzona o sposobność przeprowadzania transplantacji szpiku sposobem autoprzeszczepów. W części konieczne inwestycje zostaną sfinansowane z kredytu w wyskosci 6 mln zł, 5 mln zł pochodzi z samorządu województwa podkarpackiego. Drugim etapem planów inwestycyjnych jest powstanie apteki z produkcją cytostatyków i 18-łóżkowego oddziału onkologii dziecięcej. Szpital wnioskował łącznie o 10 mln zł z samorządu.


PRZEKSZTAŁCENIA SZPITALI W Firmy PRAWA HANDLOWEGO

FORUM SZPITALI POLSKICH MEDMARKET, 24 LISTOPADA 201124 listopada 2011 roku w Hotelu Hilton w Warszawie odbędzie się Forum Szpitali Polskich Medmarket 2011 (www.forummedmarket.pl). Tematem konferencji będzie mechanizm przekształceń szpitali. W debacie wezmą udział dyrektorzy szpitali, przedstawiciele organów założycielskich, Ministerstwa Zdrowia i Narodowego Funduszu Zdrowia, a również prawnicy i analitycy doradzający w procesie przekształceń.Celem konferencji jest badanie warunków, które są fundamentem powodzenia procesu przekształcenia szpitala.


Czym jest Onkologia w spółce z limitami znaczenie w Leczenie O .