opatów spółka wydzierżawi co to znaczy

Co to jest Opatów: Spółka wydzierżawi szpital powiatowy. Co znaczy: szpital powiatowy Oferta firmy.

Czy przydatne?

Opatów: Spółka wydzierżawi szpital powiatowy definicja

Co znaczy:

Inwestycje i przejęcie długówOpatów: Firma wydzierżawi szpital powiatowy

Oferta firmy Twoje Zdrowie-Lekarze Eksperci z Katowic spełniła wymogi stawiane poprzez pow. opatowski w dziedzinie dzierżawy szpitala powiatowego z wyposażeniem. Aktualnie trwają rozmowy na temat ostatecznych warunków oferty.
- Firma, by spełnić warunki przetargowe musiała zadeklarować pokrycie finansowe inwestycji wartej ok. 30 mln zł i zapłatę czynszu w wysokości 99 tys. zł netto miesięcznie za nieruchomość i 25 tys. zł netto miesięcznie za sprzęt. - mówi Grzegorz Kaleta, dyrektor szpitala powiatowego w Opatowie. - Sprawą firmy jest zapewnienie źródeł finansowania.


Dzierżawa nieruchomości ma wynosić 30 lat, sprzętu - 5 lat z późniejszym obowiązkiem wykupu. Zainteresowane dzierżawą szpitala były również Arion z Lublina i Krio-Med z Kielc.


- Oczywiście, wartość inwestycji została oszacowana poprzez nas – mówi Grzegorz Kaleta, dyrektor szpitala powiatowego w Opatowie. - Ostateczny rachunek może wyglądać odmiennie, podobnie jak czas wykonania inwestycji, który został określony poprzez pow. na nie więcej niż 7 lat.


firma Twoje Zdrowie-Lekarze Eksperci Sp z ograniczoną odpowiedzialnością z Katowic powstała w 2004 roku. Pieniądze zakładowy wynosi 50 tys. zł.


aktualnie szpital działa w starym budynku i częściowo w nowo wybudowanym, gdzie wykończone jest tylko jedno piętro i parter. Pozostałe trzy piętra wymagają wykończenia i wyposażenia.


Szpital powiatowy w Opatowie prowadzi sześć oddziałów. To są: oddział wewnętrzny, anestezjologii i intensywnej terapii, ginekologiczno-położniczy, chirurgiczny, noworodkowy i dziecięcy. Przy szpitalu funkcjonuje dziewiętnaście poradni specjalistycznych, w tym m. in. kardiologiczna i kardiologii dziecięcej, gruźlicy i chorób płuc, dermatologiczna, chirurgii onkologicznej.


Kontrakt placówki z Narodowym Funduszem Zdrowia na 2011 rok wynosi 15 mln zł, w tym na leczenie szpitalne przewidziano 12,75 mln zł. Umowy o największej wartości obejmują świadczenia z zakresu leczenia chorób wewnętrznych – 3,68 mln zł, chirurgii ogólnej – 3,18 mln zł, ginekologii i położnictwa – około 3 mln zł. Szpital jest zadłużony na kilka mln złotych. Długi ma jednak przejąć pow..


Czym jest Opatów: Spółka wydzierżawi znaczenie w Leczenie O .