opolskie dotacji samorządowych co to znaczy

Co to jest Opolskie: 26 mln zł dotacji samorządowych. Co znaczy: dotacji samorządowych Przeznaczone.

Czy przydatne?

Opolskie: 26 mln zł dotacji samorządowych definicja

Co znaczy:

Placówki mogą wykorzystywać środkiOpolskie: 26 mln zł dotacji samorządowych

Przeznaczone na 2010 rok 26,6 mln zł dotacji z budżetu samorządu wojewódzkiego do podległych mu placówek służby zdrowia po pierwszym półroczu zostały wykorzystane w 30-40 procentach. Jednostki mają przyznane środki za zakupy sprzętowe i prace remontowe.
- Kapitał są przekazywane po wynikach przetargów, musimy gdyż dysponować fakturą – mówi Stanisław Łągiewka, dyrektor departamentu zdrowia urzędu marszałkowskiego w Opolu.

Z dotacji został już sfinansowany zakup rezonansu do Wojewódzkiego Centrum Medycznego. Ogłaszany będzie drugi przetarg na zakup angiografu na potrzeby Wojewódzkiego Szpitala Neuropsychiatrycznego. Wyremontowany został oddział zakaźny szpitala w Kup za powyżej 640 tys. zł. W planach jest również wyposażenie neurochirurgii i kardiochirurgii w Wojewódzkim Centrum Medycznym.

Opolskie prowadzi trzynaście jednostek służby zdrowia. Jak podkreśla dyr. Łągiewka wszystkie, prócz Centrum Onkologii, które jest w dobrej sytuacji mogą liczyć na środki.

Szpitale opolskie nie mają zobowiązań wymagalnych. Samorząd prowadzi między innymi Publiczny Samodzielny Zakład Opieki Zdrowotnej Wojewódzkie Centrum Medyczne, Samodzielny Specjalistyczny Zespół Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem, Wojewódzki Specjalistyczny Zespół Neuropsychiatryczny im. Św Jadwigi w Opolu, Opolskie Centrum Rehabilitacji w Korfantowie, Szpital Wojewódzki w Opolu, Wojewódzki Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Branicach, Samodzielny Publiczny Zespół Szpitali Pulmunologiczno-Reumatologicznych w Kup.


Czym jest Opolskie: 26 mln zł dotacji znaczenie w Leczenie O .