opolskie konkurs dyrektora co to znaczy

Co to jest Opolskie: Konkurs na dyrektora OCR. Co znaczy: dyrektora OCR Zarząd województwa.

Czy przydatne?

Opolskie: Konkurs na dyrektora OCR definicja

Co znaczy:

Ustawa o działalności leczniczejOpolskie: Konkurs na dyrektora OCR

Zarząd województwa opolskiego ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora Opolskiego Centrum Rehabilitacji w Korfantowie. Aktualnie tę funkcję pełni Wojciech Machelski. Ogłoszenie jest powiązane z wejściem w życie Ustawy o działalności leczniczej i końcem kadencji obecnego dyrektora.
Wojciech Machelski ma podpisany kontrakt do końca sierpnia 2011 roku.


– Przez wzgląd na wejściem w życie ustawy o działalności leczniczej samorządy są zobowiązane rozpisywać konkursy na stanowiska kierownicze w placówkach medycznych. Ogłosiliśmy konkurs już teraz, by we wrześniu został wyłoniony nowy dyrektor. Dlatego zachowamy płynność w zarządzaniu placówką – wyjaśnia Violetta Ruszczewska, rzecznik prasowy woj. opolskiego.


Wojciech Machelski jest dyrektorem naczelnym Opolskiego Centrum Rehabilitacji już kilka lat. Jak informuje Violetta Ruszczewska, placówka jest w dobrej sytuacji finansowej i gdyby nie wymóg ustawowy, to Wojciech Machelski miałby przedłużoną umowę na pełnienie tej funkcji. Aktualny dyrektor placówki weźmie udział w konkursie.


Kandydaci na to stanowisko muszą złożyć pisemne oferty zawierające pomiędzy innymi opracowaną koncepcję funkcjonowania zakładu. W konkursie mogą uczestniczyć osoby z wykształceniem wyższym z przynajmniej pięcioletnim stażem pracy na stanowisku kierowniczym lub mieć ukończone studia podyplomowe na kierunku "kierowanie w ochronie zdrowia" i przynajmniej trzyletni staż pracy. Oferty należy składać w urzędzie marszałkowksim. Rozpatrzenie zgłoszonych ofert nastąpi do 31 sierpnia 2011 r.


Opolskie Centrum Rehabilitacji świadczy usługi medyczne w dziedzinie; chirurgii ortopedycznej, rehabilitacji narządu ruchu – stacjonarnie i w ramach oddziału dziennego, rehabilitacji neurologicznej i opieki ambulatoryjnej obejmującej kilka poradni (ortopedyczna dla dorosłych i dzieci, neurologiczna, rehabilitacyjna wspólnie z gabinetami usprawniania leczniczego).


Czym jest Opolskie: Konkurs na znaczenie w Leczenie O .