ostrołęka plany dzierżawy co to znaczy

Co to jest Ostrołęka: plany dzierżawy rezonansu. Co znaczy: rezonansu Szpital im. Psarskiego w.

Czy przydatne?

Ostrołęka: plany dzierżawy rezonansu definicja

Co znaczy:

Diagnostyka obrazowa na miejscuOstrołęka: plany dzierżawy rezonansu

Szpital im. Psarskiego w Ostrołęce rozważa zawarcie umowy z spółką zewnętrzną na dzierżawę rezonansu magnetycznego, lub kupno aparatury. Na razie jednak nie ma na to środków. Placówka sprecyzuje plany najpierw 2011 roku.
- Potrzebujemy rezonansu, ponieważ przy II stopniu referencyjności Narodowy Fundusz Zdrowia wymaga na oddziale intensywnej terapii dostępu do tej aparatury na miejscu – mówi Włodzimierz Kucharski, z-ca dyr. do spraw opieki zdrowotnej. – W przypadku umowy z spółką zewnętrzną mielibyśmy od razu rozwiązaną poprzez jakiś czas kwestię świadczenia samych usług.

Na razie placówka wykonuje badania mobilnym rezonansem. Placówka startowała w konkursie ogłoszonym poprzez Ministerstwo Zdrowia, lecz nie została uwzgledniona na liście tych, którym resort sfinansuje zakup aparatury.

Szpital w Ostrołęce prowadzi piętnaście oddziałów stacjonarnych, w tym między innymi internistyczny, urologiczny, urazowo-ortopedyczny, neurologiczny, dziecięcy, otolaryngologiczny, psychosomatyczny, szpitalny oddział ratunkowy i dzienny oddział onkologiczny. Rocznie leczy około 20 tys. pacjentów. Przy placówce funkcjonuje także powyżej dwadzieścia poradni specjalistycznych, w tym między innymi logopedyczna, chirurgii naczyniowej, chorób płuc i gruźlicy, chorób zakaźnych, diabetologiczna i endokrynologiczna dla dzieci, okulistyczna, urologiczna, urazowo-ortopedyczna.

Placówka dysponuje również spalarnią odpadów medycznych. Kontrakt szpitala z Narodowym Funduszem Zdrowia na rok 2010 wynosi około 92 mln zł, w tym na leczenie szpitalne przeznaczone jest około 80 mln zł, na ambulatoryjna opiekę specjalistyczną około 6 mln zł. Największe kontrakty są na kardiologię, chirurgię ogólną, chirurgię urazowo-ortopedyczną, neonatologię.


Czym jest Ostrołęka: plany dzierżawy znaczenie w Leczenie O .