tomograf\ ostrowiec co to znaczy

Co to jest Ostrowiec Św. 1,5 mln zł na tomograf. Co znaczy: 5 mln zł na tomograf Samorząd.

Czy przydatne?

Ostrowiec Św. 1,5 mln zł na tomograf definicja

Co znaczy:

zamiana sprzętu diagnostycznego w placówceOstrowiec Św. 1,5 mln zł na tomograf

Samorząd województwa świętokrzyskiego zamierza przekazać 200 tys zł. szpitalowi powiatowemu w Ostrowcu Świętokrzyskim. Placówka kupuje nowy 16-rzędowy tomograf komputerowy o wartości ok. 1,5 mln zł.
wydatek naprawy użytkowanego aparatu został oszacowany na 300 tys zł. Pow. zdecydował, iż w takiej sytuacji uzasadniony jest zakup nowego urządzenia. Szpital ma zapewnione środki na sfinansowanie zakupu. W placówce realizowanych jest ok. 6 tys badań tomograficznych rocznie. Termin otwarcia ofert na sprzedaż tomografu został ustalony na 11 lipca 2011 roku.


Szpital w Ostrowcu Św. Liczy 500 łóżek. Prowadzi siedem oddziałów zabiegowych i blok operacyjny i dziewięć oddziałów zachowawczych. Kontrakt Zespołu Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Świętokrzyskim z Narodowym Funduszem Zdrowia wynosi w 2011 roku 57,44 mln zł, w tym na leczenie szpitalne jest przeznaczone ok. 52 mln zł. Placówka skończyła wyposażenie nowego bloku operacyjnego na cztery sale operacyjne. Aktualnie umowy z NFZ o największej wartości finansują świadczenia z zakresu kardiologii i kardiologii inwazyjnej – 11 mln zł i leczenia chorób wewnętrznych – 5,6 mln zł. Umowy obejmujące świadczenia urologiczne mają wartość 4,5 mln zł, z chirurgii ogólnej – 4 mln zł, z zakresu ortopedii i traumatologii narządu ruchu – 2,5 mln zł. Finansowana poprzez NFZ jest również między innymi pediatria, neonatologia, położnictwo i ginekologia, leczenie chorób płuc, neurologia, świadczenia na szpitalnym oddziale ratunkowym.


Czym jest Ostrowiec Św. 1,5 mln zł na znaczenie w Leczenie O .