otwock szpital szuka co to znaczy

Co to jest Otwock: szpital szuka 4,4 mln zł na zobowiązania. Co znaczy: szuka 4,4 mln zł na.

Czy przydatne?

Otwock: szpital szuka 4,4 mln zł na zobowiązania definicja

Co znaczy:

Środki finansowe dla placówki medycznejOtwock: szpital szuka 4,4 mln zł na zobowiązania

Szpital powiatowy w Otwocku planuje zaciągnąć kredyt 4,4 mln zł na spłatę zobowiązań cywilno-prawnych i publiczno-prawnych. Placówka liczy, iż uda jej się spłacić zaległości w kwietniu 2012 roku. Wydatek kredytu jest szacowany na 1,2-1,5 mln zł.
- Naszym fundamentalnym źródłem dochodów jest kontrakt Narodowego Funduszu Zdrowia – mówi Jan Majchrzyk, kluczowy specjalista w dziale zamówień publicznych placówki. – Kredyt wydaje się nam tańszą opcją niż pożyczka.


Placówka planuje uzyskać 3-letni moment karencji w spłacie kapitału, 7-letni moment spłaty kredytu. Ostatnia rata ma zostać zapłacona 31 grudnia 2021 roku.


Szpital Powiatowy w Otwocku jest nowocześnie zaopatrzoną placówką medyczną, prowadzoną poprzez wysokokwalifikowanych lekarzy i profesjonalny zespół pielęgniarski. W przypadku konieczności zapewnia konsultacje ekspertów Akademii Medycznej w Warszawie. Kontrakt szpitala z Narodowym Funduszem Zdrowia w 2011 roku wynosił 29,9 mln zł, w tym na leczenie szpitalne było przeznaczone 22,3 mln zł. W 2012 roku placówka ma na razie zakontraktowane świadczenia na poziomie powyżej 8 mln zł, w tym 1,88 mln zł jest przeznaczone na leczenie szpitalne.


Szpital posiada odziały: chirurgiczny, leczenia chorób wewnętrznych, ginekologiczno-położniczy, intensywnej terapii, neonatologiczny, pediatryczny a również blok operacyjny i laboratorium diagnostyczne. Od 1 kwietnia 2012 roku Szpital Powiatowy planuje sprzedaż dostępu do Internetu. Swoim zasięgiem obejmie miejscowości: Otwock, Świder, Józefów, Karczew.


Czym jest Otwock: szpital szuka 4,4 mln znaczenie w Leczenie O .