aparaturę centrum urazowego co to znaczy

Co to jest 11 mln zł na aparaturę dla centrum urazowego. Co znaczy: centrum urazowego Tworzone.

Czy przydatne?

11 mln zł na aparaturę dla centrum urazowego definicja

Co znaczy:

Zakupy wyposażenia dla szpitala11 mln zł na aparaturę dla centrum urazowego

Tworzone poprzez Szpital Wojewódzki im. Kopernika w Łodzi Centrum urazowe w 2011 roku wzbogaci się o tomograf komputerowy i skaner rezonansu magnetycznego, kardiomonitory i sprzęt do ortopedii i neurochirurgii. Łączne opłaty w 2011 roku mają wynieść 11 mln zł.
Ze środków europejskich ma pochodzić 9,48 mln zł, z budżetu samorządu – 1,67 mln zł. Prócz ciężkiego sprzętu szpital planuje kupić kolumny do stołu operacyjnego, mechanizm do pomiaru podczaszkowego ciśnienia krwi, aparat RTG z ramieniem C i funkcją naczyniową i rekonstrukcją 3D, aparat USG z kompletem sond do diagnostyki wielonarządowej, ramę neurochirurgiczną zgodną z ramą typu Mayfield, ramy operacyjne do pola operacyjnego, urządzenia do odzyskiwania krwi z pola operacyjnego, zbiór do wideoendoskopii, neuromonitoringu i aparat do znieczulania.

Szpital im. Kopernika prowadzi trzydzieści sześć oddziałów lecznictwa stacjonarnego. Dysponuje 950 łóżkami. Ma cztery izby przyjęć i dwa bloki operacyjne. Przy szpitalu funkcjonuje sześćdziesiąt jeden poradni specjalistycznych. W szpitalu działają następujące oddziały: chorób wewnętrznych, chorób kardiologicznych, wczesnej rehabilitacji kardiologicznej, chirurgii naczyniowej, intensywnej terapii i anestezjologii, neurochirurgii i nowotworów układu oddechowego, reumatologii, klinika urologii, ginekologiczno położniczy, noworodków i wcześniaków chirurgii nefrologicznej, chirurgii dziecięcej.

W Polsce łącznie ma powstać 13 centrów urazowych, gdzie leczone będą najcięższe przypadku urazów wielonarządowych.


Czym jest 11 mln zł na aparaturę dla znaczenie w wiadomości medyczne .