intensywną terapię co to znaczy

Co to jest 3,8 mln zł na intensywną terapię. Co znaczy: intensywną terapię Trzy szpitale prowadzone.

Czy przydatne?

3,8 mln zł na intensywną terapię definicja

Co znaczy:

Dostosowanie oddziałów do wymagań prawnych3,8 mln zł na intensywną terapię

Trzy szpitale prowadzone poprzez samorząd województwa lubelskiego otrzymają łącznie z budżetu województwa w 2011 roku blisko 3,8 mln zł na dostosowanie oddziałów anestezjologii i intensywnej terapii do wymagań prawnych.
Najwięcej, ponieważ 2,83 mln zł otrzyma Okręgowy Szpital Kolejowy. Kapitał w stawce 366 tys. zł zostaną również przekazane Wojewódzkiemu Szpitalowi Specjalistycznemu w Białej Podlaskiej i Szpitalowi Wojewódzkiemu im. Jana Pawła II w Zamościu – 593 tys. zł.

Jak mówi Janusz Wasilewicz ze firmy Draeger zajmującej się między innymi wyposażeniem oddziałów anestezjologii i intensywnej terapii wyzwaniem dla spółek jest zapewnienie ciągłości monitorowania przy przejściu pacjenta poprzez następne stanowiska i obszary opieki, takie jak szpitalny oddział ratunkowy, przez blok operacyjny i oddział intensywnej terapii, a również w okresie transportu pacjenta w obszarze szpitala. Istotny jest również sposób rozmieszczenia wszystkich urządzeń przy pacjencie.

Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej jest jednym z większych obok południowej Polski. Prowadzi 18 oddziałów szpitalnych i hospitalizuje ok. 20 tys. pacjentów rocznie. Przy szpitalu funkcjonuje stacja dializ na 18 stanowisk. Okręgowy Szpital Kolejowy leczy rocznie od 13 do 15 tys. pacjentów, przeprowadza 4 tys zabiegów operacyjnych. Drugie tyle korzysta ze szpitalnego oddziału ratunkowego. Szpital prowadzi 11 oddziałów, w tym ftyzjopulmunologiczny i kardiologiczny z intensywną opieką i urologiczny. Oddziały w sumie dysponują 330 łóżkami. Przy placówce działa również 17 poradni specjalistycznych i cztery zakłady w tym medycyny nuklearnej i diagnostyki obrazowej. Przychodnie udzielają około 32 tys. porad. Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki im. Jana Pawła II w Zamościu prowadzi siedemnaście oddziałów, w tym nefrologii, endokrynologii, chorób metabolicznych i chorób wewnętrznych wraz ze stacją dializ, oddział chirurgii naczyniowej, chirurgii twarzowo-szczękowej, neurologiczny, okulistyczny.


Czym jest 3,8 mln zł na intensywną znaczenie w wiadomości medyczne .