braun avitum nowa stacja co to znaczy

Co to jest BB Braun Avitum: nowa stacja w Wągrowcu. Co znaczy: Wągrowcu BB Braun Avitum uruchamia w.

Czy przydatne?

BB Braun Avitum: nowa stacja w Wągrowcu definicja

Co znaczy:

firma rozwija sieć placówekBB Braun Avitum: nowa stacja w Wągrowcu

BB Braun Avitum uruchamia w grudniu 2010 roku siedemnastą stację dializ. Tym wspólnie w Wągrowcu. Średni wydatek budowy i wyposażenia stacji wynosi kilka mln złotych. >firma w państwach Europy Wschodniej notuje około 20-procentowy przyrost sprzedaży.
Placówka w Wągrowcu jest zaopatrzona w najnowocześniejszy sprzęt i aparaty do dializ spółki BBraun i nowoczesną stację uzdatniania wody. BBraun Avitum Poland posiada sieć stacji dializ na terenie Polski. Spółka istnieje od 2002. Prowadzi łącznie 16 stacji dializ w między innymi Miechowie, Elblągu, Drezdenku, Legnicy, Świebodzinie, Garwolinie, Łęcznej, Kutnie. >firma we wszystkich stacjach świadczy usługi hemodializy, w dwunastu prowadzi poradnie nefrologiczne, w sześciu lokalizacjach prowadzi dializę otrzewnową. Z usług korzysta łącznie powyżej 1 tys. pacjentów. Wszystkie placówki posiadają kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia. Kontrakt placówek w woj. wielkopolskim w Nowym Tomyślu przy ul. Tysiąclecia 14 wynosi 9,7 mln zł. W woj. lubuskim kontrakt firmy w Nowym Tomyślu przy ul. Sienkiewicz 3 wynosi 10,7 mln zł.

Avitum w 2009 roku miało powyżej 3 mln zł zysku netto w stosunku do 93 mln zł przychodów. Zatrudnienie wynosi około 300 osób. Pieniądze wniesiony do firmy to 23 mln zł. 60 procent udziałów należy do B Braun Avitum Austria, 40 proc do Aesculap Chifa. Prezesem zarządu jest Marek Łukaszyk. Liczba pacjentów w państwach Europy Wschodniej przyrasta o około 5-7 procent rocznie. W Europie około 300 tys. osób potrzebuje dializy


Czym jest BB Braun Avitum: nowa stacja znaczenie w Leczenie B .