planów zmian względu środki co to znaczy

Co to jest Bez planów zmian ze względu na środki UE. Co znaczy: zmian z racji na środki UE Szpital.

Czy przydatne?

Bez planów zmian ze względu na środki UE definicja

Co znaczy:

Marian Papież, z-ca dyr szpitala w ZakopanemBez planów zmian z racji na środki UE

Szpital Powiatowy w Zakopanem nie planuje przekształcenia w spółkę prawa handlowego. Placówka nie ma długów, bilansuje się i wykorzystuje środki unijne. z racji na środki z UE zdobyte na budowę bloku operacyjnego i centralnej sterylizatorni szpital nie planuje zmiany formuły
- Naszym dyrektorem jest ekonomista – mówi Marian Papież, z-ca dyrektora do spraw lecznictwa. – Ja jestem odpowiedzialny za część medyczną. To rodzi pewne dyskusje, lecz jesteśmy w stanie dojść do porozumienia. lecz w naszym przypadku nie jest ważna formuła działalności. Nie na rękę byłoby nam przekształcenie w wypadku konieczności zwrotu zdobytych unijnych środków.


Placówka w Zakopanem notuje sporą sezonowość usług urazowych i kardiologicznych szczególnie w okresie letnim i zimowym. Kontrakt szpitala z Narodowym Funduszem Zdrowia w 2011 roku wynosi 43,97 mln zł, w tym na leczenie szpitalne jest przeznaczone ok. 36 mln zł. Umowy o największej wartości obejmują świadczenia z zakresu kardiologii i kardiologii interwencyjnej – 9,4 mln zł, w tym na świadczenia kardiologii inwazyjnej – 4,4 mln zł. Świadczenia w szpitalnym oddziale ratunkowym zostały wycenione na 4 mln zł, ortopedia i traumatologia narządu ruchu na 5,3 mln zł. Finansowane są również świadczenia z zakresu chirurgii ogólnej, pediatrii, neonatologii, położnictwa i ginekologii, urologii i leczenie chorób wewnętrznych. Placówka posiada kontrakt na ratownictwo medyczne w rocznej wysokości 3,5 mln zł. Ambulatoryjna opieka specjalistyczna w dziedzinie diagnostyki ma wartość 719 tys zł, w tym 440 tys zł jest przeznaczone na badania tomografii komputerowej.


PRZEKSZTAŁCENIA SZPITALI W Firmy PRAWA HANDLOWEGO

FORUM SZPITALI POLSKICH MEDMARKET, 24 LISTOPADA 201124 listopada 2011 roku w Hotelu Hilton w Warszawie odbędzie się Forum Szpitali Polskich Medmarket 2011 (www.forummedmarket.pl). Tematem konferencji będzie mechanizm przekształceń szpitali. W debacie wezmą udział dyrektorzy szpitali, przedstawiciele organów założycielskich, Ministerstwa Zdrowia i Narodowego Funduszu Zdrowia, a również prawnicy i analitycy doradzający w procesie przekształceń.Celem konferencji jest badanie warunków, które są fundamentem powodzenia procesu przekształcenia szpitala.


Czym jest Bez planów zmian ze względu znaczenie w Leczenie B .