białystok przebudowa co to znaczy

Co to jest Białystok: przebudowa nefrologii za 6,7 mln zł. Co znaczy: nefrologii za 6,7 mln zł.

Czy przydatne?

Białystok: przebudowa nefrologii za 6,7 mln zł definicja

Co znaczy:

Lepsze warunki transplantacjiBiałystok: przebudowa nefrologii za 6,7 mln zł

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. K. Dłuskiego w Białymstoku zaczął przebudowę oddziału nefrologicznego. Jej koniec planowany jest na 2011 rok. Placówka kupuje również sprzęt na wyposażenie zmodernizowanego oddziału. Cały projekt został oszacowany na 6,7 mln zł.
Szpital będzie miał wsparcie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego w stawce 3,9 mln zł. Oddział nefrologiczny przeprowadza również transplantacje. Liczy 33 łóżka. Specjalizuje się w pierwotnych i wtórnych kłębuszkowych zapaleniach nerek, ostrej i przewlekłej niewydolności nerek, zakażeniach układu moczowego, leczeniu powikłań u pacjentów dializowanych, przygotowaniu pacjentów do przeszczepienia nerki, prowadzeniu pacjentów po przeszczepie nerki.

Oddział zostanie doposażony w dwa aparaty RTG i wideokolonoskop i wideobronchoskop. Oferty w przetargu można składać do 16 czerwca 2010 roku. Jeden z aparatów RTG ma być przyłóżkowy, drugi – z ramieniem C.

Szpital Dłuskiego w Białymstoku prowadzi sześć oddziałów i stację dializ. To są oddział dziecięcy zakaźny, w tym patologii zakaźnych schorzeń noworodka, oddział zakaźny, w tym leczenia osób chorych na HIV, dziecięcy płucny, neuroinfekcji i chorób pasożytniczych, chorób wątroby, dermatologiczny i nefrologiczny, w tym pododdział dializ otrzewnowych. Szpital ma także laboratorium i zakład radiologii. Przy placówce funkcjonują również poradnie specjalistyczne. Takie jak na przykład Chorób wątroby, chorób jelit, pkt. konsultacyjny dla dzieci zakażonych HIV i chorych na AIDS, poradnia chorób tropikalnych.

Cały przedmiot położony jest na obszarze 7,5 ha. Mieści się łącznie w czternastu budynkach, w tym są pawilony dla pacjentów i część administracyjno-gospodarcza. Wszystkie budynki połączone są ze sobą łącznikami, zarówno nadziemnymi, jak i podziemnymi.


Czym jest Białystok: przebudowa znaczenie w Leczenie B .