brzeziny szpital przejęty co to znaczy

Co to jest Brzeziny: szpital przejęty przez spółkę. Co znaczy: przejęty poprzez spółkę Powiatowe.

Czy przydatne?

Brzeziny: szpital przejęty przez spółkę definicja

Co znaczy:

Placówka z planami po przekształceniu



Brzeziny: szpital przejęty poprzez spółkę





Powiatowe Centrum Zdrowia przejęło szpital w Brzezinach. To jest trzecia placówka na terenie województwa łódzkiego prowadzona poprzez spółkę. Dwie pozostałe mieszczą się w Wieruszowie i Tomaszowie Mazowieckim.








Dzięki stworzeniu niepublicznego zakładu opieki zdrowotnej, ma zostać ulepszona infrastruktura placówki i rozszerzony zakres szpitalnych usług. Zmodernizowane zostaną między innymi oddziały: pediatryczny, położniczy i blok operacyjny. W planach jest również budowa lądowiska dla helikopterów.

W szpitalu funkcjonuje 10 oddziałów: oddziały chorób wewnętrznych z salą intensywnej opieki kardiologicznej, neurologia, chirurgii ogólnej, ortopedyczno-urazowy, ratownictwa medycznego z Centralną Izbą Przyjęć, anestezjologii i intensywnej terapii, położnictwa i ginekologii, neonatologii, pediatrii. W poradni specjalistycznej świadczone są usługi medyczne w specjalnościach: chirurgia, kardiologia, laryngologia, neurologia, okulistykii, ortopedia, diabetologia, reumatologia, urologia, psychiatria, dermatologia, pulmonologia, alergologia dziecięca, medycyna pracy, leczenie bólu.w dziedzinie diagnostyki placówka dysponuje nowoczesnymi aparatami USG z Dopplerem, tomografem komputerowym, rentgenem cyfrowym, aparatami do diagnostyki elektrokardiologicznej. Kontrakt placówki na 2010 rok wynosi 30 mln zł, w tym na leczenie szpitalne blisko 22 mln zł. Powiatowe Centrum Zdrowia rozpoczęło działalność w 2008 roku.










Czym jest Brzeziny: szpital przejęty znaczenie w Leczenie B .