busko zdrój nowe warunki co to znaczy

Co to jest Busko-Zdrój: nowe warunki kardiologii inwazyjnej. Co znaczy: kardiologii inwazyjnej.

Czy przydatne?

Busko-Zdrój: nowe warunki kardiologii inwazyjnej definicja

Co znaczy:

Szpital ogłosił drugi przetargBusko-Zdrój: nowe warunki kardiologii inwazyjnej

Szpital powiatowy w Busku-Zdroju ogłosił następny przetarg na utworzenie oddziału kardiologii inwazyjnej. Tym razej jej przygotowanie ma kosztować 3 mln zł. W poprzednim postępowaniu nie wpłynęła żadna oferta, mimo zapytań o pięciu spółek.
Warunkiem udziału była budowa oddziału od podstaw, co szacuje się na 20 mln zł. Warunki nowego przetargu przewidują, iż szpital wydzierżawi na 3 lata pomieszczenia o pow. 470 m kw, a samo ich przystosowanie do potrzeb pracowni hemodynamiki będzie kosztować około 3 mln zł. Wg założeń, przetarg miałby zostać rozstrzygnięty w sierpniu, a prace modernizacyjne i wyposażeniowe rozpoczęłyby się we wrześniu 2010 roku.

NFZ zarezerwował powyżej 8 mln zł na kontrakt dla buskiej placówki. Najbliższy oddział kardiologii inwazyjnej mieści się w Kielcach i jest oddalony o 50 kilometrów od Buska-Zdroju.

Szpital Rejonowy Zespołu Opieki Zdrowotnej w Busku Zdroju jest największym ponadrejonowym szpitalem w południowej części województwa świętokrzyskiego. Prócz zapewnienia opieki stacjonarnej dla mieszkańców powiatu buskiego, świadczy usługi na rzecz powiatów: Kazimierza Ogromna - w dziedzinie chirurgii, ortopedii, urologii, ginekologii, OIOM, chorób dziecięcych, zakaźnych, chorób płuc, stacji dializ. Jędrzejów - w dziedzinie ortopedii, stacji dializ, Chmielnik - w dziedzinie ortopedii, stacji dializ, Pińczów - w dziedzinie ortopedii, urologii, stacji dializ, chorób dziecięcych, chorób zakaźnych, chorób płuc. Łącznie działalnością swą szpital obejmuje populację powyżej 200 tys. pacjentów


Czym jest Busko-Zdrój: nowe warunki znaczenie w Leczenie B .